ונוס, טסונגה ופאר: היום ה-1 ברולאן גארוס

גראנד סלאם החימר יוצא לדרך. גם דל פוטרו, ורדאסקו, סטוסור ואיבנוביץ' ישחקו. מפגשי יום הפתיחה בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.12 - 20:31
פאר. תפתח בצרפת
פאר. תפתח בצרפת
תחילת כתבה

הנה זה בא. הרולאן גארוס כבר כאן, וייצא מחר (ראשון) לדרך כאשר במרכזו יהיו אינספור סיפורים פיקנטיים. נובאק דיוקוביץ' ינסה להשלים זכיה ב-4 גראנד סלאמים רצופים ואילו רפאל נדאל, השליט הבלתי מעורער של משטח החימר בצרפת, ינסה להניח את ידו על הגביע השביעי שלו ובכך לעקוף את ביורן בורג ולהפוך לשיאן בפאריס. גם רוג'ר פדרר ינסה להוכיח שכוחו עוד במותניו ואילו אצל הנשים - כמו תמיד - הכל פתוח כאשר אי אפשר יהיה להתעלם מחזרתה של ונוס וויליאמס. ביום הראשון אמנם התותחים הכבדים לא צפויים לשחק אבל בכל זאת יהיו מעט משחקים מעניינים. וכמובן, שתהיה נוכחות ישראלית. בואו נעשה סדר.

גברים
המדורג הבכיר שייכנס למעגל התחרויות ביום הראשון הוא לא אחר מאשר הגיבור המקומי, ג'ו ווילפריד טסונגה (5 בעולם). הצרפתי יתמודד מול אנדריי קוזנצוב (רוסיה, 159) ולא אמור להיתקל בקשיים מיוחדים. חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה, 9) יפגוש את אלברט מונאטס (ספרד, 64) וככל הנראה לא ילקק דבש מול השחקן אשר מתמחה על חימר. גם אנדי רודיק (ארה"ב, 26) שנמצא בתקופה די בינונית בקריירה, לא אמור לטייל ביתר קלות כאשר ישחק נגד ניקולאס מהאו (צרפת, 88), האיש שהיה שותף למשחק הטניס הארוך היסטוריה מול ג'ון איסנר.

גם חואן קרלוס פררו, אלוף 2003 בצרפת, עוד כאן. מומחה החימר הספרדי הוותיק (44) יפגוש את השחקן עם השם הארוך בסבב: ג'ונתן דאסנייר דה וייגי (צרפת, 157). פרננדו ורדאסקו (ספרד, 14) לא אמור להתקשות להעפיל לשלב הבא מול סטיב דארסיס (בלגיה, 61). גם מריאן צ'יליץ' (קרואטיה, 21) ויורגן מלצר (30, אוסטריה) קיבלו הגרלה נוחה יחסית ויתמודדו מול דניאל מונוז דה לה נאבה ומיכאל ברר בהתאמה.  

נשים
הנציגה הישראלית, שחר פאר (53 בעולם) זכתה להגרלה נוחה יחסית ותשחק מול סטפני דובואה (קנדה, 98) ובוודאי תנסה לשחזר ואולי להתעלות על הישגה הטוב ביותר בגראנד סלאם של צרפת: הסיבוב הרביעי. השם המסקרן ביותר ביומה הראשון של האליפות הוא ללא ספק זה של ונוס וויליאמס. האמריקאית הדרדרה עד למקום ה-52 בעולם, לא שיחקה תקופה ארוכה ותנסה להשלים את הקאמבק שלה מול פאולה אורמאצ'אה הצעירה (ארגנטינה, 122) בסיבוב הראשון.

סמנת'ה סטוסור (6, אוסטרליה) תנסה לפתוח גם היא ברגל ימין את האליפות בפאריס מול אלאנה באלטאצ'ה (בריטניה, 67) וגם אנה איבאנוביץ' (סרביה, 13) תנסה להימנע מתקלות מיותרות מול לארה ארואבארנה-וניקו (ספרד, 134). גם אנג'ליק קרבר (10, גרמניה) ולוסי ספארובה (20, צ'כיה) ייכנסו למעגל המשחקים.