הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר או מארי? 16:00: גמר ווימבלדון

השווייצרי מחפש גראנד סלאם מספר 17, שגם יחזיר אותו למקום הראשון בעולם. הממלכה מחכה לאלוף בריטי ראשון מאז 1936. היסטוריה או היסטריה? שידור ישיר כאן באתר מ-16:00. הסקוטי: "אני לא פייבוריט לזכיה, אבל מסוגל לנצח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.12 - 09:10

ה-17 של רוג'ר פדרר או הראשון בקריירה של אנדי מארי. גמר ווימבלדון 2012 מבטיח הרבה דרמה, דמעות וסיפור בלתי נשכח. 16:00, במגרש המרכזי, השניים יעלו לקרב אחרון ומכריע, שבסיומו אחד יניף את הגביע והשני יסתכל מהצד בקנאה.

עבר יותר מדי זמן מאז שרוג'ר פדרר טעם את טעמו של תואר גראנד סלאם. האחרון היה בינואר 2010 כשהניף את הגביע באליפות אוסטרליה הפתוחה. השוויצרי המדורג 3 ראה מאז את נובאק דיוקוביץ' ורפאל נדאל מחלקים ביניהם את תארי המייג'ור וחיכה בסבלנות.

אחרי הניצחון הגדול על הסרבי המדורג 1 בחצי הגמר, לפדרר יש הזדמנות פז להרגיש שוב איך זה להיות אלוף ווימבלדון. אם יעשה את זה, הוא ישווה את שיאו של פיט סמפראס, שעומד על 7 זכיות על המשטח הירוק. הוא גם יוכיח שהוא עדיין כאן, חי וחובט, ואפילו יחזור למקום הראשון בעולם.

1936. אז היתה הפעם האחרונה שטניסאי בריטי זכה בטורניר ווימבלדון. מחבטי עץ, מכנסיים ארוכים וטניס שאת איכותו קשה באמת להגדיר היום. מאז המשחק תפס תאוצה במקומות אחרים בעולם אבל בריטניה נשארה קצת מאחור. טים הנמן הנערץ דגדג את חצאי הגמר פה ושם, אבל מעולם לא זכה בתואר הנכסף. והנה, לממלכה יש תקווה מחודשת. אנדי מארי, בגמר הראשון שלו בווימבלדון, יכול לעשות היסטוריה.

"אני יודע שאני לא הפייבוריט לזכיה בגמר הזה, אבל זה לא אומר שאני לא מסוגל לנצח", הצהיר הסקוטי. "אם תסתכלו על הרקורד של פדרר פה ב-10 השנים האחרונות, הוא מדהים. ככה שהייתי מרגיש לחץ שונה אם זה היה גמר מול מישהו אחר. ובכל זאת, ארגיש פחות לחץ כי זה מולו".

הפעם האחרונה שפדרר ומארי נפגשו בגמר גראנד סלאם היתה באותו גמר באוסטרליה 2010. פדרר חגג והלך לנוח שנתיים וחצי, מארי הבטיח שזה עוד יקרה לו. את מי ההיסטוריה תזכור החל ממחר באיזור 19:00? רק הדשא השחוק של ווימבלדון יודע.