הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדאל: "אני חושש שלא אהיה כשיר ב-100 אחוזים ללונדון"

האלוף האולימפי מבייג'ין 2008 סובל מפציעה בברכו: "אני מודאג ממצבי ומתאמן בכל יום על מנת להגיע מוכן למשחקים". דויד פרר זכה טורניר בשטאד בשוודיה אחרי ניצחון על ניקולאס אלמגרו 2:6, 2:6. סרינה זכתה בטורניר סטנפורד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.07.12 - 18:35
נדאל. יגן בסופו של דבר על התואר? (gettyimages)
נדאל. יגן בסופו של דבר על התואר? (gettyimages)

בעיה אמיתית או מלחמה פסיכולוגית? רפאל נדאל, המדורג 3 בעולם, הודה כי ייתכן ולא יהיה כשיר לחלוטין למשחקים האולימפיים בלונדון. השור ממיורקה שרוצה להגן על מדליית הזהב בה זכה בבייג'ין 2008, סובל מבעייה בברכו. הספרדי כזכור, נחל הפסד צורם ומפתיע ללוקאס רוסול בסיבוב השני בטורניר ווימבלדון ומאז הוא סובל מכאבים. "אני עושה הכל על מנת להחלים", סיפר היום (ראשון) נדאל, "עברה עלי תקופה קשה, אבל אני מתרגש מאוד לקראת לונדון. אני מתאמן קשה אבל מודאג מהמצב שלי ומקווה שמצבי ישתפר ואגיע מוכן".

טורניר הטניס האולימפי ייערך במגרשי ווימבלדון ונדאל, שזכה בווימבלדון ב-2008 וב-2010, מתעקש שההפסד לרוסול לא הוריד לו את הביטחון על משטחי דשא. "כשאתה עולה למשחק אתה יודע שתפסיד או תנצח. חייבים לקבל את שתי האפשרויות האלה", אמר הספרדי, "אני מתחרה במשך שנים ויודע שיש רגעים קשים והפסדים. ככה זה כשאתה מתחרה מול הטובים בעולם".

לקראת המשחקים האולימפיים הקרובים, כוכבי צמרת הטניס העולמית זוכים לקבל כבוד רב מארצם ולשאת את הדגל בטקס הפתיחה המסורתי. מריה שראפובה תהיה האישה הראשונה לשאת את דגל רוסיה, נדאל ישא את דגל ספרד ויריבו המושבע, רוג'ר פדרר שעושה לאחרונה קולות של התאוששות מהשנתיים הקשות שעבר, כנראה יישא את דגל שווייץ. "לשאת את דגל ארצי בטקס הפתיחה יהיה בלתי נשכח", סיפר נדאל, "אני מקווה שספרד תמשיך בדרך הספורטיבית המוצלחת בה היא הולכת בשנים האחרונות".

פדרר זכה בבייג'ין בטורניר הזוגות במדליית הזהב ולנדאל מחכה מלחמה קשה על התואר היחיד בו השוויצרי עוד לא זכה - אלוף אולימפי ביחידים: "זה התואר שהכי קשה לזכות בו כי אתה מקבל רק שתיים או שלוש הזדמנויות בקריירה, אני שמח שניצלתי את ההזדמנות הזו בבייג'ין. היה לי הרבה מאוד מזל".

אם בטניסאים ספרדים עסקינן, דויד פרר, המדורג 5 בעולם, זכה היום בטורניר ה-ATP החמישי שלו העונה כשניצח את ניקולאס אלמגרו 2:6, 2:6 בטורניר בשטאד בשוודיה. הספרדי ניצח בפעם ה-11 את אלמגרו בקריירה שמבחינתו מעולם לא הצליח לעבור את פרר.

אלופת ווימבלדון סרינה וויליאמס לקחה את המומנטום ישירות לטורניר סטנפורד. האמריקאית הניפה את הגביע מול הקהל הביתה, אחרי ניצחון 5:7, 3:6 על בת ארצה קוקו ואנדווגה, הפתעת הטורניר, אליו נכנסה כ"לאקי לוזר". וויליאמס עבדה קשה במערכה הראשונה, אבל בשניה שלטה ללא עוררין וסגרה עניין תוך שעה ו-27 דקות.