הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד שיא לפדרר: 287 שבועות במקום 1 בעולם

הפנומן שווייצרי עקף את פיט סמפראס: "אני יכול לעשות עוד הרבה דברים". סלע עלה 3 שלבים למקום ה-112

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.07.12 - 08:50
287 שבועות, או 5 וחצי שנים. זו כמות הזמן שרוג'ר פדרר ניצב במקום הראשון בדירוג הטניס העולמי, לאחר שהיום (שני) פורסם דירוג ה-ATP החדש לשבוע זה. ושבוע לאחר שהשווייצרי השתווה לפיט סמפראס ברשימת השיאנים עם הניצחון בווימבלדון שהעלה אותו בחזרה למקום ה-1, פדרר ניצב כעת לבדו כטניסאי שבילה בפסגה יותר מכל אחד אחר.

הפנומן בן ה-31 לא התקשה לשמור על המקום ה-1, אותו השיג אחרי שנתיים של בצורת. את השיא הזה הוא יכול לרשום לצד עוד כמה שיאים שמציבים אותו, כנראה, כגדול בכל הזמנים - כמו שיאן הזכיות בגראנד סלאמים, או שיא הזכיות בווימבלדון.

"אני כל כך שמח שאני בגיל הזה כרגע, מכיוון שהייתה לי ריצה נהדרת ואני יודע שאני יכול לעשות עוד הרבה דברים", סיפר פדרר, "זה שונה מאוד ליהנות מזה עכשיו לעומת כשהייתי בין 20 או 25. אני במקום הרבה יותר יציב בחיים שלי, ולא רוצה ששום דבר ישתנה. לכן זה מאוד, מאוד מיוחד".

גם בשאר הפסגה לא היו שינויים. נובאק דיוקוביץ' (סרביה) נותר במקום השני, כשאחריו נמצא רפאל נדאל (ספרד). ההעפלה של אנדי מארי הסקוטי לגמר ווימבלדון לא שינתה את הסטאטוס שלו והוא דורג רביעי. בגזרת הישראלים, דודי סלע טיפס 3 שלבים למקום ה-112 בעולם, בעוד שיוני ארליך ואנדי רם ירדו שני מקומות והם כעת מדורגים 46-45 (בהתאמה).