הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הוא בכושר: רוג'ר פדרר ניצח את דיוקוביץ' וזכה בסינסינטי

8 ימים לפני ה-US OPEN, הפנומן משווייץ הרשים עם 0:6, 6:7 על נולה. המדורג 1 בעולם הציג יכולת מעולה ולקח את המערכה הראשונה תוך 20 דקות בלבד, הסרבי התעורר בסט השני, אך לא היה יכול לפדרר בשובר השיוויון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.08.12 - 21:00
פדרר. עוד תואר לאוסף (gettyimages)
פדרר. עוד תואר לאוסף (gettyimages)
תחילת כתבהבעוד שמונה ימים ייצא לדרך הגראנד סלאם האחרון של 2012, ה-US OPEN. רפאל נדאל לא יהיה שם בשל פציעה, רוג'ר פדרר ונובאק דיוקוביץ' דווקא כן. הערב (ראשון) שני הענקים נפגשו לקרב ישיר, כסוג של הכנה לפני הדבר האמיתי. והפנומן השווייצרי יצא מחייך, עם זכיה חמישית בקריירה בטורניר סינסינטי - כשהוא הראשון אי פעם שמגיע לציון הדרך הזה.

ועכשיו, הטניסאי הכי מעוטר בהיסטוריה הולך להסתער על הגראנד סלאם ה-18 בקריירה מלאת התארים שלו. בהיעדר הספרדי המצויין, ובכושר כזה - אף אחד לא יתפלא אם הוא יזכה בגראנד סלאם השני שלו השנה. בנוסף, הזכיה הערב הייתה שווה לפדרר עוד חצי מיליון דולר בחשבון הבנק - ולא פחות חשוב - העלתה את מאזנו בזכיות המאסטרס ל-21. בדיוק כמו רפא, רק אחד פחות מאיבן לנדל השיאן.

וכל זה, אחרי שכל כך הרבה פעמים הספידו אותו, ואמרו לא פעם שדיוקוביץ' - אלוף ארה"ב ב-2011 - כבר גדול עליו. אז פדרר, שבכלל מחזיק במאזן חיובי מול הסרבי (12:16 אחרי הניצחון הערב), הוכיח בפעם המי-יודע-כמה שעוד יש לו את זה. ובלי קשר, הוא גם נשאר בפסגת הדירוג העולמי, ויגיע כמדורג 1 לארצות הברית. דיוקוביץ'? הוא כבר הגיע 4 פעמים לגמר בסינסינטי, אבל בכל הפעמים יצא בידיים ריקות.

במשחק הערב פדרר הראה עליונות בעיקר בסט הראשון, אליו הסרבי פשוט לא הופיע. השווייצרי ייצר חמישה אייסים, הכניס סרב ראשון ב-73% וזכה ב-25 נקודות מול 10 בלבד של 'נולה' בדרך ל-0:6 מדהים. כמה מדהים? עד היום פדרר ודיוקוביץ' שיחקו ביניהם 82 מערכות ב-28 משחקיהם - וזו הפעם הראשונה שבה פדרר מנצח "על האפס". 

המערכה השניה כבר הייתה צמודה הרבה יותר, ודיוקוביץ' הזכיר את אותו שחקן נפלא שהתרגלנו לראות, שלא ממש הגיע בתחילת המשחק. אבל גם ביכולת הטובה שלו, זה פשוט לא הספיק מול פדרר, ששמר של ההגשות שלו עד לסיום וניצח בקור רוח בשובר השיוויון.

מהלך המשחק
המערכה הראשונה התפתחה באופן לא צפוי בעליל, כשתוך 20 דקות בלבד פדרר ניצח 0:6 ללא שום מענה. דיוקוביץ' הציג יכולת נרפית במיוחד ולא הצליח לענות לשום חבטה של השוויצרי, שניצל בדיוק את שלוש נקודות השבירה שהיו לזכותו כדי לרשום סוויפ מרשים ביותר. 

דווקא המערכה השנייה התחילה טוב עבור דיוקוביץ', כשניצל את ההגשות שלו בכדי לרשום ניצחון במשחקון ראשון מאז פתיחת המשחק. פדרר המשיך לקחת את משחקוני ההגשה שלו, אבל במערכה הזו הסרבי כבר היה מרוכז הרבה יותר והצליח לשמור על הסרבים כשעלה ל-2:3. פדרר המשיך להיות מדוייק מאוד במשחקי ההגשה שלו, והשניים הגיעו ל-5:5 כאשר אף שחקן לא הצליח להשיג שבירה. הולכים לטיי ברייק.

פדרר התחיל אותו מצויין ועם מיני ברייק עלה ל-0:3 מהיר. אבל דיוקוביץ' לא נשבר וחזר עד ל-3:4 עם כמה נקודות נהדרות. דיוקוביץ' המשיך את היכולת הטובה של הסט השני והשיג נקודת מערכה ב-5:6, אבל פדרר עלה לרשת וקבע 6:6. השוויצרי המשיך להיות דומיננטי בשובר השיוויון ועם הרוח הגבית עלה ל-7:8 ואת נקודת המערכה שלו - הוא לקח. 6:7 במערכה השניה.