הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הצהרת כוונות: נובאק דיוקוביץ' עלה עם 1:6, 0:6 ו-1:6 על לורנצי

הסרבי להט בדרך לסיבוב ה-2 בארצות הברית, גם סרינה וויליאמס העפילה בקלילות. לעומת זאת, קרולין ווז'ניאקי הודחה על ידי המדורגת 96 בעולם. זוגות: רם וארליך עלו לסיבוב השני ויפגשו שם את ריאן וכריסטיאן האריסון האמריקנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.12 - 06:55
דיוקוביץ', הרשים מאוד (GETTYIMAGES)
דיוקוביץ', הרשים מאוד (GETTYIMAGES)

אחרי שרוג'ר פדרר ואנדי מארי הבטיחו כבר את מקומם בסיבוב השני, לפנות בוקר (בין שלישי לרביעי) הגיע תורו של הצלע השלישית, נובאק דיוקוביץ', להיכנס למעגל התחרויות באליפות ארצות הברית הפתוחה. הסרבי המצוין לא ביזבז יותר מדי זמן וכבר בסיבוב הראשון שלח הצהרת כוונות גדולה עם ניצחון סופר-מרשים על פאולו לורנצי מאיטליה. בצד הנשי, סרינה וויליאמס עשתה אותו דבר בדיוק ושייטה לסיבוב השני. ויש גם הצלחה לצד הישראלי. אחרי שיוליה גלושקו ושחר פאר סיימו את דרכן כבר בסיבוב הראשון, אנדי רם ויוני ארליך הצליחו להתגבר על המשחק הראשון שלהם והעפילו לסיבוב השני בטורניר הזוגות.

גברים
נובאק דיוקוביץ' ידוע כשחקן שאוהב מאוד את המשטחים הקשים, במיוחד את אלו בארה"ב, והלילה לורנצי המסכן (איטליה, 69) היה זה שעמד בדרכו. המדורג 2 בעולם פשוט טחן ללא רחמים את יריבו בדרך ל-1:6, 0:6, 1:6 יוצא מהכלל בתוך, שימו לב, פחות משעה ורבע. מרשים כבר אמרנו? 'נולה' הכניס את ההגשות הראשונות ב-79 אחוזים בדרך ל-7 אייסים ו-32 ווינרים.

בשלב הבא יחכה לסרבי מפגש עם שחקן אלמוני נוסף, רוג'ריו דוטרה סילבה הברזילאי (112 בעולם), שגבר בתום מותחן של חמש מערכות על טימוראז גאבאשווילי הרוסי. בסיבוב השלישי הסרבי צפוי לקבל מבחן ראשון למעשה, כאשר יפגוש כנראה את ג'וליאן בנטו הצרפתי שכמעט הדיח את רוג'ר פדרר מטורניר ווימבלדון האחרון.

נשים
גם אצל הנשים כמעט הכל הולך לפי התכניות ולפנות בוקר היה זה תורה של סרינה וויליאמס לשייט לעבר הסיבוב השני בניו יורק. אלופת ווימבלדון ומדליסטית הזהב מהמשחקים האולימפיים בלונדון, פירקה 1:6, 1:6 את בת ארצה קוקו ונדווג בתוך 55 דקות בלבד. בשלב הבא תחכה לה הספרדיה מריה חוסה מרטינס סאנצ'ס, שניצחה בשתי מערכות את מיריאנה לוצ'יץ' הקרואטית.

אז למה רק 'כמעט הכל', אתם שואלים? ובכן, קרולין ווז'ניאקי, עד לא מזמן המדורגת 1 בעולם, הודחה בלילה בסיבוב הראשון על ידי המדורגת 96 בעולם, הרומניה אירינה קמליה-בגו. ווז'ניאקי (8 בטורניר) חטפה 6:2, 6:2 מביך ונאלצה לארוז את המזוודות בשלב מוקדם מאוד.

זוגות
עדיין יש נציגות ישראלית בפלאשינג מדו. אנדי רם ויוני ארליך הצליחו להעפיל הלילה לסיבוב השני בטורניר הזוגות אחרי שגברו 6:7, 2:6 על דניס איטסומין האוזבקי ומיכאיל אלקין הרוסי. בשלב הבא הם יפגשו את כריסטיאן וריאן האריסון האמריקנים שהפתיעו את המדורגים 4 בטורניר, הפולנים מאריוש פירסטנברג ומארקין מאטקוסקי.