נדאל, דיוקוביץ' או דל פוטרו מחכים לישראל בבית העליון

אחרי הניצחון הגדול על יפן, נבחרת הדייויס תדע ברביעי את מי תפגוש בבית העליון. האפשרויות מעוררות תיאבון

לירון בכר  16.09.12 - 16:26
תחילת כתבהקל זה לא היה, אבל אחרי ניצחון מדהים של ישראל בגביע הדייוויס על יפן 2:3, הנבחרת הכריעה את פלייאוף העליה לבית העליון, וכעת תמתין עד ליום רביעי להגרלה בכדי לגלות מפגש עם איזו נבחרת תזמן לה החזרה לליגה של הגדולים באמת. 

הניצחונות של אנדי רם עם יוני ארליך ושל אמיר ויינטראוב, סידרו לישראל את הפרידה מהבית האירופי/אפריקאי לה היא כל כך חיכתה, וכעת ישראל ניצבת בפני אתגר קשה בהרבה, כשתורגל מול יריבה מבין הנבחרות הטובות בעולם.

הבית העליון כולל את 16 הנבחרות בעלות המאזן הטוב ביותר, כשישראל, המודרגת במקום ה-11, תוכל להיות מוגרלת אך ורק מול יריבות מבין 8 הראשונות. משמעות הדבר היא כי רוב הסיכויים שהקרב הבא של סלע ושות' עלול להיות מול כמה מטניסאי הצמרת בעולם. בין האפשרויות הקייממות, ייתכן וישראל תוגרל מול ספרד של רפאל נדאל (מקום 1), ארגנטינה של דל פוטרו (2) או סרביה של דיוקוביץ' (3).

הרשימה המלאה של היריבות האפשריות: ספרד, ארגנטינה, סרביה, צ'כיה, צרפת, ארה"ב, קרואטיה ואוסטריה. אגב, זהות הנבחרת שתארח את המפגש תיקבע בהתאם למפגש האחרון בין המדינות (לדוגמא: הגרלה מול ספרד, שאירחה את ישראל ב-2009, תביא לכך שנדאל וחבריו יגיעו לארץ), ובמקרה שזהו המפגש הראשון אי פעם, תיערך הגרלה נוספת שתיקבע מי תתארח ומי תארח את ההתמודדות.

אגב, יש לציין כי העלייה של ישראל לבית העליון תכניס לכל טניסאי בשנה הקרובה מענק של 300 אלף שקלים, אשר יסייע לטניסאים להמשיך ולהתחרות בסבב העולמי ועשויה לעזור ליוני ארליך להאריך את הקריירה.