ויינטרוב: מקווה שנתתי אושר בחג, רוצה את ספרד בנוקיה

אושר בנבחרת. איש השעה: "הלוואי שנישאר בבית העליון". אייל רן: "נצחון ענק". ארליך: "מוריד בפני אמיר את הכובע"

לירון בכר
לירון בכר  16.09.12 - 16:48
תחילת כתבהאושר גדול בנבחרת ישראל, שיצאה בשבוע שעבר ליפן בלי תקוות גדולות ותחזור ארצה עם הכרטיס לבית העליון של גביע דייויס. הכחולים-לבנים עשו זאת לאחר ניצחון 2:3 על היפנים, במיוחד בזכות יכולת אדירה של אמיר ויינטרוב שניצח את גו סואדה 1:3 בקרב המכריע. התחושות לאחר מכן היו בהתאם.

ויינטרוב סיפר לאחר שחבריו הואילו להפסיק לחבק אותו: "אין לי כבר כוח. כל שנה ביום הולדת נהיה לי יותר טוב, אחרי שבשנה שעברה ניצחתי את ראוניץ', אולי בשנה הבאה נגיע לחצי הגמר או לגמר. אני מאחל לעצמי ולעוד שחקנים בישראל שיהיה עוד עומק ושנצליח להישאר בבית העליון לעוד כמה שנים טובות. היה לנו מזל ענק שהייתה הפסקת גשם, התחלתי לאבד אנרגיה והרגשתי את השרירים מתכווצים, אחרי שקיבלתי טיפול חזרתי משוחרר. אני שמח שהדברים עבדו כמו שצריך".

הטניסאי ניסה להסביר מאין שאב אנרגיות: "אתה מקבל כוח כשאתה רואה את אנדי עולה לשחק פצוע ומשקיע את הלב והנשמה, את דודי משקיע את החיים 5 שעות. אנחנו לא בבית עליון בגלל הדירוג שלנו, אבל עשינו את זה עם הלב. אני מאחל חג שמח מפה, מקווה שהבאתי קצת אושר. אני רוצה לקבל את ספרד בנוקיה, נראה טניס בישראל שלא נראה כמותו".

הקפטן אייל רן הוסיף: "מזל טוב לאמיר. היפנים עשו כל מה שהם יכולים, כל מי שהיה היום על המגרש גיבור. זה היה משחק דייויס קלאסי, אני מאוד שמח, ואחרי מה שראינו אני חושב שזה מגיע לנו. הייתה פה אווירה מדהימה, אנחנו מכבדים את הגישה של היפנים. מאחל להם ולנו בהצלחה. זה עדיין לא נקלט, זה ניצחון ענק עבורנו".

יוני ארליך המשיך בקו של חבריו: "זה רגע גדול לנבחרת ולכל אחד באופן אישי. צריך להוריד בפני אמיר את הכובע על כך שניצח את שני המשחקים האלו ולקח את המפגש על הכתפיים שלו. אני חייב להזכיר את דודי על ההקרבה ונשמה ששם היום. כל משחק היה כמו לידה והתענוג לנצח את המפגש היה כפול ומכופל". "אין ספק שזה יום חג לטניס ולספורט הישראלי, עשינו הישג מדהים", אמר אנדי רם. "ניצחנו נבחרת הרבה יותר טובה מאיתנו והוכחנו שוב שיש לנו מה למכור. מאושר שחזרנו לבית העליון".