הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיוקוביץ' בראש הדירוג, פדרר אהוב הקהל

הסרבי יסגור את השנה במקום הראשון, בעוד שהשווייצרי איבד כמעט 3,000 נקודות. דל פוטרו עלה למקום השביעי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.11.12 - 13:00
דיוקוביץ', שוב ראשון בעולם (gettyimages)
דיוקוביץ', שוב ראשון בעולם (gettyimages)

רוג'ר פדרר לא שיחק בטורניר המאסטרס של פאריס ואיבד כמעט 3,000 נקודות, מה שהוביל לחזרתו של נובאק דיוקוביץ' למקום הראשון בדירוג העולמי. השווייצרי יכול להתנחם בכך שהוא נבחר כחביב הקהל זו השנה העשירית ברציפות.

מי יסיים את 2012 כמדורג מספר 1 בעולם? ככל הנראה, נובאק דיוקוביץ', שמחזיק ב-11,420 נקודות. הדירוג הסופי של השנה ייקבע על פי תוצאות השניים בלונדון. פדרר איבד כמעט 3,000 נקודות בפאריס ושקוע הרחק מאחור במקום השני עם 9,465 נקודות.

דיוקוביץ' זכה בפרס הטניסאי ההומני של השנה על שם ארתור אש, הודות לפעולות הצדקה שלו דרך "קרן נובאק דיוקוביץ'" וכשגריר מטעם יוניצ"ף. פדרר בן ה-31 זכה בתואר השחקן הספורטיבי על שם סטפן אדברג בפעם השמינית והוכתר כחביב הקהל שנה עשירית ברציפות.

המצטרף היחיד לעשיריה הראשונה בדירוג העולמי הוא רישאר גאסקה הצרפתי, שהפסיד בסיבוב השני בפאריס ובכל זאת עלה שני שלבים אל המקום העשירי. חואן מרטין דל פורטו (ארגנטינה) החליף מקומות עם ג'ו-ווילפריד טסונגה (צרפת) ועלה על חשבונו למקום השביעי.

העשיריה הפותחת: נובאק דיוקוביץ', רוג'ר פדרר, אנדי מארי, רפאל נדאל, דויד פרר, תומאש ברדיך, חואן מרטין דל פוטרו, ג'ו-ווילפריד טסונגה, יאנקו טיפסרביץ', רישאר גאסקה.