הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיוקוביץ' גבר על פדרר ולקח את המאסטרס: "הטניס הטוב בחיי"

הניצחון היוקרתי על השווייצרי? הגביע העצום לארון? הצ'ק השמן? אחרי שזכה בטורניר סוף השנה, "נולה" חשב רק על דבר אחד: "שיחקתי עבור אבי החולה. אגיע לבקר אותו עם הגביע, כדי שיחייך. הייתה לי שנה נהדרת למרות הקשיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.12 - 08:00
מאושר על המגרש, דואג מחוצה לו (gettyimages)
מאושר על המגרש, דואג מחוצה לו (gettyimages)

תתפלאו, אבל יש דברים יותר חשובים וגדולים מהספורט. את הלקח הזה הזכיר לנו נובאק דיוקוביץ', שזכה אמש (שני) בטורניר סוף השנה של המאסטרס עם ניצחון 6:7, 5:7 על רוג'ר פדרר, אבל מצא זמן לדבר דווקא על אביו החולה. "נולה" הקדיש את התואר לסרג'אן דיוקוביץ', שנפל למשכב. 

"הייתי לי שנה פנטסטית, למרות שהיו הרבה קשיים מחוץ למגרש, במיוחד לקראת הטורניר הזה", פתח דיוקוביץ' את דבריו, "העובדה שאבא שלי נלחם על בריאותו נתנה לי כוחות אקסטרה, כי רציתי לשחק עבורו באופן מסוים. זו הסיבה שבאמת נתתי את הכל מעצמי בכל משחק, ובעיקר הלילה. התואר הזה מוקדש לו".

הטניסאי הסרבי לא הירבה לדבר על המצב של אביו, והוא הסביר זאת: "הוא מרגיש הרבה יותר טוב עכשיו. הסיבה שסירבתי לדבר על זה היא שאני לא חושב שזה עניין לתקשורת. אני לא רוצה שאנשים יתחילו לדבר על הבריאות של אבא שלי. אבל זה משהו שקרה בשבועות האחרונים. בשלב מסוים, זה היה קריטי מאוד, לא ידענו מה יקרה ביום למחרת. עכשיו הוא כבר יותר טוב, אבל עדיין בטיפול נמרץ. אני אבקר אותו עם הגביע מחר (היום) ואביא את הגביע איתי כדי שאולי הוא יחייך".

אחרי שסיים להתייחס למצב הקשה של האדם שגידל אותו, דיוקוביץ' היה יכול לעבור לסכם את התקופה האחרונה. "אלה היו שנתיים ממש מוצלחות", הוא אמר, "לא ידעתי איך אמשיך אחרי השנה האדירה שהייתה לי ב-2011. פשוט הבנתי שאני צריך לעשות את מה שנדרש עם הטניס הכי טוב שלי בחיים כדי להשיג את התארים הגדולים. זה היה הזמן שלי, ובאמת האמנתי ביכולות שלי".