ברדיץ' וסטפאנק ניצחו, 1:2 לצ'כיה על ספרד

גמר גביע דייויס: הצ'כים גברו 6:3, 5:7, 5:7, 4:6 על לופס וגרנויירס וכעת הם רחוקים רק ניצחון אחד בלבד מזכייה בגביע היוקרתי

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.12 - 19:14
ניצחון מזכייה בתואר. ברדיץ' וסטפאנק (gettyimages)
ניצחון מזכייה בתואר. ברדיץ' וסטפאנק (gettyimages)
תחילת כתבהנבחרת צ'כיה רחוקה ניצחון אחד בלבד מזכייה בגביע דייויס, אחד התארים הנחשקים ביותר בטניס העולמי. הצ'כים עלו היום (שבת) ליתרון 1:2 בגמר היוקרתי מול נבחרת ספרד בפראג בזכות ניצחון של תומאס ברדיץ' וראדק סטפאנק במשחק הזוגות על הצמד מרסל גרנויירס ומארק לופס.

המערכה הראשונה הייתה בשליטת הספרדים, שהפסידו לאנדיוני בסיבוב הראשון במשחקים האולימפיים בלונדון בקיץ. גרנויירס שבר את ההגשות של סטפאנק בזכות ווינר נהדר שהושג במכת "LOB" והאורחים עלו ליתרון 0:3 מהיר. שני הצמדים המשיכו לשמור על ההגשות ובמשחקון התשיעי גרנויירס הגיש נפלא והעלה את ספרד ליתרון 0:1 במערכות עם 3:6.

ברדיץ' וסטפאנק נהנו מתמיכת המקומיים וזה החזיר אותם לעניינים במערכה השניה. השניים עלו ליתרון 1:3 אחרי שבירה במשחקון הרביעי. גרנויירס ולופס הגיבו בשבירה משלהם, שמרו על ההגשות לאחר מכן ואיזנו את התוצאה ל-3:3. ההכרעה הגיעה במשחקון ה-12, כאשר ווינר של סטפאנק שבר את לופס. 5:7 לצ'כים, 1:1 במערכות. הסט השלישי היה דומה, כאשר גם כאן הספרדים כשלו ברגע האמת במערכה. במצב של 5:6 לצ'כים, ברדיץ' סיפק שתי חבטות בק-הנד שהכניעו את גרנויירס ולופס. 1:2 לצ'כים במערכות. בסט הרביעי תמיכת הקהל הייתה בשיאה והמארחים השלימו את העבודה עם שבירה אחת ו-3:6. בסיום 1:3 לברדיץ' וסטפאנק על גרנויירס ולופס בתוך 3 שעות ו-19 דקות.

מחר יתקיימו שני משחקי היחידים המכריעים, כאשר הצ'כים כאמור יוכלו לסגור עניין כבר במשחק הראשון שיהיה מסקרן במיוחד, כאשר תומאס ברדיץ', שמדורג 6 בעולם, יפגוש את דויד פרר, המדורג 5 בעולם. אם פרר ינצח, אז מפגש הגמר יוכרע במשחק בין ראדק סטפאנק לבין ניקולס אלמגרו.