הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סנסציה: סלואן סטיבנס העיפה את סרינה וויליאמס מאוסטרליה

האמריקנית בת ה-19, המכונה "סרינה הקטנה", הפתיעה בענק את המנטורית. היא תתמודד בחצי הגמר במלבורן מול אזארנקה שהכניעה את קוזנצובה. מארי עבר את שארדי עם 4:6, 1:6, 2:6 בדרך לפיינל פור. כעת: פדרר-טסונגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.13 - 10:53
סלואן סטיבנס, גם היא בקושי מאמינה (gettyimages)
סלואן סטיבנס, גם היא בקושי מאמינה (gettyimages)
קראו לה "סרינה הקטנה". טענו שהיא בת הטיפוחים של האחות הצעירה והחזקה לבית וויליאמס. היו שהציעו שהיא "מיני-מי" בגרסת הטניס. לפנות בוקר במלבורן קמה המלפפונית והכתה את הגננת. סלואן סטיבנס בת ה-19 התנערה מכל הדימויים ועם רוח לחימה אדירה הדהימה את סרינה וויליאמס והדיחה אותה מאליפות אוסטרליה הפתוחה.

סטיבנס (ארה"ב), המדורגת 25 בעולם וטניסאית בעלת עתיד מבטיח ומאסת שרירים של הייתה מביישת את לברון ג'יימס, תתמודד בחצי גמר הטורניר מול ויקטוריה אזארנקה במפגש שאיש לא היה מוכן להמר עליו ערב רבע הגמר מול סרינה.

וויליאמס (ארה"ב, 3) זכתה במהלך השנה האחרונה בווימבלדון, בארצות הברית וגם במדליית הזהב האולימפית, וגם הפעם זה נראה אופטימי מבחינתה. האמריקנית הבכירה דרסה במערכה הראשונה 3:6 את יריבתה הצעירה ונראתה בדרך הבטוחה לחצי, אבל סטיבנס נאבקה בדרך ל-5:7 מתיש במערכה השניה וכפתה סט מכריע.

דווקא אז, במצב של 4:5 לטובתה, הצליחה הילדה לשבור עת ההגשה האימתנית של יריבתה והעיפה אותה בדרך לחצי בתוך שעתיים ו-17 דקות. חייבים להודות שסרינה סבלה במהלך המשחק מהפציעה בגבה וגם נקמה באחד מהמחבטים שלה על חוסר ההצלחה, בצורה של ריסוק מול המצלמות.

"הו, אלוהים. אני בטוחה שסבא וסבתא שלי משתגעים עכשיו", הגיבה סטיבנס ההמומה בסיום. "אני בטוח שהם רואים אותי עכשיו במחשב. זה דבר חדש בשבילי, אבל זה כיף. אני מקווה שעכשיו יהיו לי גם יותר עוקבים בטוויטר".

בשלב הבא תמתין לה, כאמור, המדורגת מספר 1 ויקטוריה אזארנקה. הבלארוסית ניצחה 5:7, 1:6 את סבטלה קוזנצובה (רוסיה, 75). כעת היא בונה על תואר שני ברציפות באוסטרליה, אבל כבר אי אפשר להקל ראש בסטיבנס.

גברים
עוד לפני המפגש המותח בין רוג'ר פדרר (שווייץ, 2) לג'ו-ווילפריד טסונגה (צרפת, 8), עלה אנדי מארי (בריטניה, 3) למשחק רבע הגמר שלו מול צרפתי אחר, ז'רמי שארדי (36). הסקוטי השאפתן, שזכה בגראנד סלאם האחרון בארצות הברית, הגיע במטרה לנצח את יריבות בפעם החמישית מתוך שישה מפגשים ולעלות לחצי הגמר. וזה בדיוק מה שהוא עשה.

המערכה הראשונה אמנם הייתה צמודה ומותחת (4:6), אבל בשתיים הבאות הוא שייט ל-1:6, 2:6 קליל עם חבטות החזרה נהדרות, אחוזי ניצול גבוהים של הסרב הראשון, משחק רשת חכם וקור רוח (ניצח 7 מ-10 נקודות שבירה) בדרך לפיינל-פור של מלבורן.