הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר ניצח את טסונגה ועלה לחצי הגמר

6:7, 6:4, 6:7, 6:3, 3:6 לשווייצרי, שהעפיל לפיינל פור באוסטרליה בפעם ה-10 ברצף. מארי מחכה בשלב הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.13 - 14:24
פדרר, הופעה 10 ברצף בחצי במלבורן (gettyimages)
פדרר, הופעה 10 ברצף בחצי במלבורן (gettyimages)
ארבע פעמים בעבר ניצח ג'ו-ווילפריד טסונגה (צרפת, 8) את רוג'ר פדרר (שווייץ, 2), אבל באליפות אוסטרליה הנוכחית יש מקום רק להפתעה אחת ביום. אחרי שסלואן סטיבנס הצעירה העיפה את סרינה וויליאמס, עלה השווייצרי לרבע הגמר ה-35 ברציפות שלו בטורניר גראנד סלאם, הכניע את האופוזיציה הצרפתית והבטיח את מקומו בפיינל פור של מלבורן זו השנה העשירית ברצף.

כצפוי, זה לא הלך חלק. כצפוי, פדרר עשה את המוטל עליו בתום מאבק של חמש מערכות עם 6:7, 6:4, 6:7, 6:3, 3:6. "כל המשחק היה צמוד ואתה אף פעם לא יודע מה ג'ו מכין לך", הסביר השווייצרי בסיום הקרב. "אני מרגיש שהיה לי קצת מזל להעפיל, אבל שיחקתי טוב וכך גם ג'ו".

כשנשאל על המפגש הצפוי לו בחצי הגמר מול אנדי מארי, השיב פדרר בן ה-31: "אני עוד צריך להתאושש קצת, אבל אהיה בסדר - אני צעיר, כידוע לכולם, ובגילי אני מתאושש מהר. אני מצפה בקוצר רוח למשחק הזה, שיהיה מסובך. הייתה לי שנה נהדרת ב-2012, הוא זכה בגראנד סלאם הראשון שלו ובזהב האולימפי. הוא בחור נהדר ושחקן נהדר".

עוד לפני המפגש המותח בין רוג'ר פדרר לג'ו-ווילפריד טסונגה, כאמור, עלה אנדי מארי (בריטניה, 3) למשחק רבע הגמר שלו מול צרפתי אחר, ז'רמי שארדי (36). הסקוטי השאפתן, שזכה בגראנד סלאם האחרון בארצות הברית, הגיע במטרה לנצח את יריבות בפעם החמישית מתוך שישה מפגשים ולעלות לחצי הגמר. וזה בדיוק מה שהוא עשה.

המערכה הראשונה אמנם הייתה צמודה ומותחת (4:6), אבל בשתיים הבאות הוא שייט ל-1:6, 2:6 קליל עם חבטות החזרה נהדרות, אחוזי ניצול גבוהים של הסרב הראשון, משחק רשת חכם וקור רוח (ניצח 7 מ-10 נקודות שבירה) בדרך לפיינל-פור של מלבורן. בחצי הגמר המקביל יתמודדו נובאק דיוקוביץ' (סרביה, 1) ודויד פרר (ספרד, 4 בטורניר).