הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי 4 שעות: מארי גבר 2:3 על פדרר ויפגוש את דיוקוביץ' בגמר

השוייצרי כבר פינטז על גמר מייג'ור נוסף, אך הבריטי (3) נתן את אחד המשחקים הטובים בחייו וניצח 4:6, 7:6, 3:6, 6:7, 2:6 במגרש המרכזי באוסטרליה. זה היה מסע מפרך, ולמארי יש סוף סוף ניצחון על פדרר בגראנד סלאם. המדורג 1 מחכה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.01.13 - 15:01
איזו דרמה. מארי בגמר (GETTYIMAGES)
איזו דרמה. מארי בגמר (GETTYIMAGES)

זה קרה בגמר האולימפי בלונדון, זה קרה גם היום (שישי) במלבורן. אנדי מארי ניצח את רוג'ר פדרר אחרי מותחן של חמש מערכות, והעפיל לגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה, שם יפגוש את המדורג 1 בעולם נובאק דיוקוביץ'. פדרר יחכה לרולאן גארוס כדי לנסות לזכות בגראנד סלאם ה-18 שלו, מארי יוכל להשיג את השני שלו (ברציפות) אחרי שהניף גביע ב-us open בשנה שעברה.

חצי הגמר הזה קיים בדיוק את מה שהבטיח, וכלל אינספור מהפכים ונקודות דרמטיות. מארי לקח את המערכה הראשונה בקלות רבה מהצפוי, אבל אז קיבל את פדרר בשובר שיוויון כמו בימים הטובים. כשהמומנטום חזר לידיים של הבחור מסקוטלנד, שכבר הגיש לניצחון במערכה הרביעית, פדרר שוב חזר מהקבר עם שבירה קריטית בדרך לעוד טיי ברייק מורט עצבים. בסט החמישי זו העייפות שעשתה את ההבדל.

כמו שנוכחנו לדעת ב-2012, זה כבר לא אותו אנדי מארי. מאז שאיבן לנדל האגדי לקח אותו תחת חסותו, הבריטי גידל אופי, ניקה הרבה טעויות וכבר לא זוכר מה זה משבר מנטאלי. היום הוא פשוט שיחק טוב יותר מפדרר, האריך נקודות ומצא את הפינות כשהיה צריך. מארי נראה מהיר יותר ככל שהתקדם המשחק ופדרר כבר לא עמד בקצב. כעת מחכה למארי נובאק דיוקוביץ' שנמצא בכושר נפלא ומגיע כפייבוריט לזכיה, אבל אם לשפוט לפי התצוגה הערב - שוב דבר לא קבוע מראש.

לחובבי פדרר זה בטח יום עצוב, אבל זה עדיין לא נראה כמו סוף הקריירה של הטניסאי הטוב בהיסטוריה. זה לא היה הטורניר האיכותי ביותר של השוויצרי המופלא, אבל כשהיה צריך הוא התעלה ולא פעם הזכיר את היכולת שהפכה אותו לאגדה. האם הוא שווה עוד גראנד סלאם לפני שיניח את המחבט? לא מומלץ לפסול את האופציה הזו על הסף.

מהלך המשחק
כצפוי, המשחק התנהל מהפתיחה בעיקר מהקו האחורי, כשמארי גורר את פדרר לנקודות ארוכות. המשחקון השלישי היה צמוד, השוויצרי הציל 3 נקודות שבירה, אבל ברביעית נכנע. 1:2 לבריטי. פדרר חזר מ-4:0 לנקודת שבירה אבל לא ניצל אותה, מארי שמר ל-1:3. פדרר, על האפס, קבע 2:3. מארי שמר שוב וגם השיג אחר כך שתי אפשרויות להגיע לשבירה כפולה, אבל פדרר נשאר בחיים במערכה וזה 3:4 לבריטי. במצב של 4:5 מארי הגיש למערכה ונראעה חד מאוד. 4:6 די חד צדדי יש לומר, הסט הראשון של מארי.

המערכה השניה היתה צמודה הרבה יותר. פדרר הגיש ראשון ועשה את זה טוב, אבל על הסרב של מארי עדיין היה ללו קשה להגיב. השניים שמרו על ההגשות עד ל-6:6 והסט נכנס לשובר שיוויון מותח. פדרר עלה ליתרון 1:4 אבל מארי החזיר מיני ברייק ואיזן. במצב של 4:4 השוויצרי לקח נקודה פשוט מדהימה, וסגר עניין מיד אחר כך עניין. 1:1 במערכות. איזו דרמה באוסטרליה.

לא היו שבירות עד 2:3 למארי, כאשר לפתע פדרר נרדם ועם משחקון הגשה נוראי שלו הוא נשבר. 2:4 לבריטי. פדרר שמר על ההגשות וצימק ל-5:3 ומארי התייצב להגיש למערכה השלישית. פדרר לקח את הנקודה הראשונה, אבל משם זה היה רק מארי. 3:6 קל מהצפוי, והוא מערכה אחת מהגמר.

פדרר לא התכוון לוותר על חצי הגמר הזה ובמצב של 1:2 הוא השיג את השבירה הראשונה שלו במשחק. מיד אחריה הוא שמר מצוין על הסרב וזה 1:4 לשוויצרי. אלא שהמערכה היתה רחוקה מלהסתיים. מארי שמר בקלות ועלה כדי להחזיר את השבירה. פדרר החמיץ הגשות ראשונות ואיפשר לבריטי לשבור. 3:4, הכל פתוח במערכה. במשחקון השמיני פדרר החמיץ נקודת שבירה ואחרי מאבק ענק ונקודות ארוכות, מארי שמר על הסרב, 4:4. ב-5:5 מארי השיג שבירה נוספת ועלה להגיש לניצחון, אבל פדרר חזר כמו אלוף אמיתי ושבר ל-6:6. בשובר השיוויון פדרר שוב שלט ועם 2:7 כפה סט מכריע.

שבירה מוקדמת של מארי הציבה אותו ביתרון נוח של 0:3 בפתיחת המערכה המכרעת. פדרר נראה עייף, ואולי קצת כואב, וללא מעט כדורים הוא אפילו לא ניסה להגיע. במצב של 2:4 פדרר עשה קולות של שבירה אבל לא עשה את הצעד הנוסף שדרוש לכך. מארי הגיש לניצחון ביתרון 2:5 וסגר עניין די מהר. 2:6 במערכה האחרונה, 2:3 בהתמודדות. מארי בגמר מול דיוקוביץ', פדרר בחוץ.