הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לראשונה אחרי 7 שנים: נדאל מחוץ לטופ 4 בדירוג העולמי

הפנומן הפצוע איבד את מקומו לפרר. וינטרוב עלה למקום ה-173, סלע מדורג 106. פאר צנחה עוד 2 שלבים בדירוג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.13 - 12:25
נדאל, יחזור לטופ? (GETTYIMAGES)
נדאל, יחזור לטופ? (GETTYIMAGES)
יום שני הגיע ואיתו - כמיטב המסורת - גם הפרסום החדש של דירוג הטניס העולמי. אליפות אוסטרליה הפתוחה הסתיימה ובעקבותיה חלו לא מעט תפניות, אבל הפרט המעניין ביותר הגיע דווקא מאחד שלא היה במלבורן ולמעשה לא משחק כבר חודשים רבים בגלל פציעה.

רפאל נדאל, ששיחק את משחקו האחרון ב-28 ביוני 2012 (בהפסד הסנסציוני ללוקאס רוסול בסיבוב השני בווימבלדון), יצא לראשונה אחרי שבע שנים מהטופ 4 בעולם. מי שניצל את הפציעה הקשה של הפנומן הספרדי הוא דויד פרר, חברו הטוב של רפא, שחזר לטופ 4 אחרי 5 שנים.

בשלישייה הראשונה בעולם לא חל שינוי, כאשר נובאק דיוקוביץ' ממשיך להוביל בגאון ואחריו נמצאים רוג'ר פדרר ואנדי מארי. עלייה משמעותית בטופ 100 עשה ג'רמי שארדי הצרפתי שטיפס 11 שלבים עד למקום ה-25, זאת בעקבות הגעתו עד לרבע הגמר באוסטרליה.

וכעת לישראלים. אמיר וינטרוב עשה היסטוריה כשהעפיל לראשונה לטורניר גראנד סלאם, והדבר השתלם לו גם מבחינת הדירוג. המחבט השני של ישראל עלה לא פחות מ-23 מקומות והוא מדורג כעת במקום ה-173. דודי סלע עלה 7 שלבים והוא במקום ה-106.

לעומתם, שחר פאר ממשיכה לצנוח בדירוג והיא עשויה לצאת מהטופ 100 אחרי שנים רבות בזמן הקרוב. הישראלית הבכירה, שהודחה בסיבוב השני במלבורן, ירדה עוד שני מקומות בדירוג והיא מדורגת כעת במקום ה-92. בטופ 10, סרינה וויליאמס עקפה את מריה שראפובה בדרך למקום השני.