גביע הדייויס: וינטרוב יפתח מול טסונגה, סלע מול גאסקה

שישי, ישיר באתר: ישראל מול צרפת. סלע ישחק לצד ארליך בזוגות, אוקון שפרש יהווה גיבוי במקום אנדי רם הפצוע שייעדר

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.01.13 - 14:03
משימה קשה במיוחד. וינטרוב (gettyimages)
משימה קשה במיוחד. וינטרוב (gettyimages)
תחילת כתבה

מחר (שישי) ייפתח ברואן מפגש שמינית גמר גביע דייויס בין ישראל לצרפת, במסגרת הבית העליון. הנבחרת הישראלית רוצה להפתיע את אחת הנבחרות המובילות בעולם, ולצערה תיאלץ לעשות שינוי משמעותי בהרכב אליו הורגלנו במפגשים האחרונים. הגרלת המשחקים הועידה מפגשים מעניינים כבר ביום הפתיחה, כשאמיר וינטרוב (173 בעולם) ישחק מול ג'ו וילפריד טסונגה (8). אחרי יעלה דודי סלע (106) ויפגוש את רישאר גאסקה (10). במשחק הזוגות בשבת ייתמודדו יוני ארליך וסלע מול ג'וליאן בנטו ומיקאל לודרה (34). ביום ראשון משחקי היחידים יתחלפו, כשסלע ישחק מול טסונגה ו-וינטרוב מול גאסקה. בכדי להבין את גדול המשימה, נזכיר כי הצרפתים זכו בדייויס 9 פעמים בעבר, ומאזנם הישיר מול ישראל עומד על 0:3.

לאחר ההגרלה, אמר דודי סלע: "לא יודע אם זה טוב או רע, אבל זו פעם ראשונה מזה שלוש שנים שאני משחק שני. בכל אופן אני מרגיש טוב ובכושר מצוין, ונחוש להביא את הנקודה במשחק שלי". הקפטן אייל רן: "לא היו לנו ציפיות מיוחדות להגרלה, מדובר במשחקים קשים בכל מקרה. עכשיו נמשיך בהכנת השחקנים בצורה המיטבית לקראת המשחקים".

במהלך השבוע האחרון נערכו בצרפת אימוני הנבחרת, בהן התקיימו מבחני כשירות לשחקנים. בין היתר, נבחנה כשירותו של אנדי רם, שכזכור נפצע ברגלו במפגש הדייויס האחרון ביפן. בשבועות האחרונים אמנם חל שיפור במצבו ונראה היה כי הוא צפוי לשחק, אולם בימים האחרונים הוחלט כי רם לא יהיה כשיר לחלוטין למשחק של הטוב מחמש מערכות.

במקום רם, יירשם המאמן-שחקן נועם אוקון כשחקן רביעי. ברשימת השחקנים שהעביר אייל רן לשופט התחרות, צפויים לשחק בזוגות יוני ארליך ודודי סלע. אמיר וינטרוב, שכזכור סובל מזיהום ברגלו, מתאמן וצפוי לפתוח.

"אני והנבחרת כולה רצינו מאוד שאנדי יעלה לשחק, וכולנו ציפינו לכך", אמר הקפטן אייל רן,
"לצערנו, נראה כי מבחינה גופנית הוא אינו כשיר במאה אחוז לעמוד במשחק של חמש מערכות. עלייתו למשחק ביום שבת עלולה לסכן את המשך העונה שלו, ואת מפגשה הבא של הנבחרת. בלית ברירה, ייפול העומס על שלושה שחקנים שאני משוכנע שיעמדו במשימה".

"בעקבות המצב שנוצר", אמר רן, "אחריות גדולה תיפול על השחקן המוביל שלנו, דודי סלע. זה היה אחד מהתסריטים שחשבנו עליו במהלך השבוע, הכנו את עצמנו למצב הזה, וכמו תמיד אנחנו יודעים שדודי ייתן את כל מה שיש לו ויעשה את המקסימום".

רם, שייאלץ לצפות בנבחרת מהיציע, אמר: "אני מאוד מאוכזב שאני לא כשיר, אבל לצערי מבחינה פיזית לא אוכל לקחת חלק במפגש הזה. בכל מקרה, אני אתן את המקסימום מהניסיון שיש לי כדי לדחוף את הנבחרת מהספסל, מחדר ההלבשה ומחוץ למגרש".