ישראל הפסידה 2:1 לרומניה, נותרה עם סיכוי קטן להעפיל

אחרי שגלושקו הביסה את דינו, שחר פאר נכנעה 2:0 לצ'ירסטאה בדרך ל-1:1. במשחק הזוגות צ'ירסטאה ואולארו טיילו ל-2:6, 1:6 וניצחו 1:2 במפגש כולו. כעת הנבחרת חייבת להשיג ניצחון על פולין החזקה

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.02.13 - 20:48
תחילת כתבהנבחרת הפדרציה של ישראל ספגה היום (חמישי) מכה משמעותית בניסיונותיה לעלות לבית העולמי התחתון. אחרי הניצחון על טורקיה (1:2) הבנות ניסו לגבור גם על נבחרת רומניה. היום החל היטב כשיוליה גלושקו הביסה את כריסטינה דינו 1:6, 2:6. אלא שבהמשך שחר פאר לא הסתדרה עם המדורגת 27 בעולם סורנה צ'ירסטאה והפסידה לה 6:2, 7:6 בדרך ל-1:1 במפגש. במשחק הזוגות העליונות של צ'ירסטאה וראולצה אולארו היתה ברורה בדרך ל-2:6, 1:6 קל על פאר וגלושקו וניצחון 1:2 במפגש, שסיבך את ישראל.

כידוע, המנצחת של הבית בו נמצאת ישראל (בית ג') תגיע למשחק פלייאוף אחד מול מנצחת בית א'. זו שתצא עם ידה על העליונה בהתמודדות הזו תגיע לבית העולמי התחתון. בכדי להגיע לשם על הנבחרת לסיים במקום הראשון בבית שכולל גם את פולין וטורקיה. אלא שכעת לבנות של הקפטן עמוס מנסדורף מאזן של ניצחון והפסד. מנגד, לפולין החזקה, בשורותיה מופיעה אגנשקה ראדוונסקה, מאזן של 0:2 לאחר שגברה היום על טורקיה. כדי לסיים במקום הראשון ישראל תצטרך לגבור על פולין ולקוות למעידה של רומניה מול טורקיה, שמסתמנת כנבחרת החלשה בבית. 

פאר/גלושקו - צ'ירסטאה/אולארו 6:2, 6:1
בעוד אצל ישראל פאר וגלושקו עלו על המגרש גם למשחק הזוגות, אצל רומניה הוחלט כי מי שישתפו פעולה הן המחבט מספר 1 סורנה צ'ירסטאה וראלוצה אולארו, שמדורגת במקום ה-295 בעולם והועדפה על כריסטינה דינו.

חבטות ההגשה של 2 הנבחרות לא ממש עשו את העבודה בפתיחה כאשר בכל 3 המשחקונים הראשונים הושגו שבירות (1:2 לרומניה). לישראל היתה אפשרות להמשיך את הרצף, אבל היא לא ניצלה זאת בדרך ל-1:3 לאורחות. למרות מספר נקודות יפות של פאר את גלושקו, הסרב שלהם איכזב פעם אחר פעם ואיפשר ליריבות לשבור פעמיים נוספות בדרך ל-2:6 די קל בסיום המערכה הראשונה.

ישראל הצליחה לקחת את משחקון ההגשה הראשון שלה במערכה השניה, אבל בהמשך התסריט חזר על עצמו ופאר שמטה משחקון בדרך ל-1:2 לרומניה. ככל שעבר הזמן על המשטח הקשה באילת הרוח יצאה מהמפרשים של צמד הישראליות שנראו די מיואשות ונשברו פעם נוספת (1:4). גם ההמשך נראה רע מאוד, הבנות של מנסדורף טעו פעם אחר פעם ובסיום השיגו הרומניות 1:6 במערכה ו-0:2 קל במשחק כולו.

פאר - צ'ירסטאה 6:2, 7:6
הישראלית הבכירה פתחה נהדר והשיגה שבירה כבר במשחקון הראשון, אלא שהיא - בערך כהרגלה בקודש בשנים האחרונות - לא הצליחה לשמור על הסרב ונשברה מיד חזרה ל-1:1. בהמשך שחר נשברה פעם נוספת והיריבה עלתה ל-2:4. שחר לא הצליחה להתמודד עם היריבה, שסיפקה מספר נקודות יפות ליד הרשת, איבדה את ההגשות שוב בדרך ל-6:2 בתום הסט הראשון.

צפו בפאר מפסידה לצ'ירסטאה ---->

בפתיחת המערכה הבאה פאר שמה את היכולת מהסט הראשון מאחוריה ועם שבירה משלה עלתה ל-0:1 . האנרגיות של שחר מהקו האחורי המשיכו לעשות את שלהם, היריבה הרבתה לטעות ואיפשרה לישראלית להשיג 0:4 מבטיח. אלא שבהמשך הרומניה העלתה את הרמה ובמשחקון השישי, אחרי מספר נקודות שבירה שהצילה פאר, הצליחה להשיג ברייק ולצמק ל-4:2. צ'ירסטאה המשיכה את השיפור, פאר התקשתה עם העוצמות ונשברה בדרך ליתרון של 4:5 בלבד. גם בגיים הבא שחר לא עמדה בלחץ בדרך ל-5:5 די מדהים ואחרי שכל אחת מהטינסאיות שמרה על ההגשה קיבלנו שובר שיוויון. הרומניה השלימה את הקאמבק עם 4:7 בשובר השיוויון, שסגר עניין עם 0:2 במשחק.

גלושקו-דינו 1:6, 2:6
הישראלית פתחה בצורה אגרסיבית מאוד, אך התקשתה לנצח את משחקון הפתיחה. עם זאת, היא הצליחה לעלות ל-0:1 ומיד לאחר מכן שברה ל-0:2 מהיר. גלושקו המשיכה לשמור על ההגשות וטיפסה ל-0:3 מבטיח. דינו פשוט לא הצליחה להסתדר עם העוצמה של גלושקו מהקו האחורי והישראלית עלתה כבר ל-0:5. הרומניה סוף סוף לקחה משחקון, אך גלושקו סגרה עניין עם 1:6 מהיר במערכה הראשונה.

בסט השני דינו דווקא לקחה את המשחקון הראשון, אלא שאז גלושקו לחצה שוב על הדוושה ועלתה ל-1:4 בקלילות. המשחק המשיך לזרום לכיוון של גלושקו, כאשר היא לא התקשתה לקחת כמעט את כל הנקודות. בסיום המערכה זה 2:6 לישראלית.