רק בתום קרב מתיש: ישראל נכנעה מול פולין 2:1 והודחה

פדרציה: אחרי שגלושקו ניצחה את האחות הצעירה לבית רדוואנסקה, פאר הובסה מול המדורגת 4 בעולם 6:2, 6:3. דווקא בזוגות השתיים נתנו פייט מכובד, אך נכנעו 4:6, 6:3, 6:4 וסיימו במקום ה-2 בבית. תשחק על המקומות 5-8

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.02.13 - 22:26
תחילת כתבה

נבחרת הנשים של ישראל בטניס היתה הערב (שישי) במרחק נגיעה מהעפלה לבית העולמי, אבל בתון 7 שעות מתישות של טניס מוצלח יותר או פחות, הבנות של עמוס מנסדורף נכנעו לפולין 2:1 וסיימו במקום השני בבית. על פי המשחק הראשון לפחות, היה נראה שישראל בכיוון הנכון אחרי שיוליה גלושקו גברה 4:6 ו-4:6 על אורסולה רדוואנסקה. לעומת זאת, במשחק השני פאר הפסידה לאגנייישקה רדוואנסקה 6:2, 6:3, מה שכפה משחק זוגות שיכריע את ההתמודדות.

פאר וגלושקו עלו למשחק המכריע מול האחיות רדוואנסקה כשהן לא מודעות לתוצאות המשחקים המקבילים, ובזמן שלספסל כבר היה ברור שניצחון שווה מקום ראשון, השתיים על המגרש נותרו בעלטה, ואולי זה מה שפגע בהן בסופו של דבר. אחרי מותחן של כמעט 3 שעות, הישראליות נכנעו 4:6, 6:3, 6:4, והודחו. מחר (שבת) ישראל תשחק מול בלארוס בקרב על המקומות 5-8.

יוליה גלושקו נראיתה מצוין מול אורסולה רדוואנסקה (37 בעולם), אחותה של אגניישקה והשיגה שבירה בכל אחת מהמערכות. הישראלית לא שמטה עדיין מערכה אחת מאז החלו המשחקים באילת וניצחה בכל 3 משחקי היחידות שלה, הבוקר היא רשמה את אחד מההישגים היפים שלה בקריירה, אם לא היפה ביותר כשניצחה טניסאית מנוסה ממנה בהרבה, מהטופ העולמי.

בהמשך, פאר התמודדה מול אגניישקה רדוואנסקה (4 בעולם)  ולמרות שלפרקים קצרים הראתה ניצוצות מהיכולת שלא ראינו ממנה כבר זמן רב, היא נוצחה בשתי מערכות. הפולניה פתח חזק כששמרה על הגשותיה ומיד שברה את פאר בדרך ל-0:2. הישראלית הצליחה לשבור בחזרה, אבל רק כדי להישבר פעמיים נוספות ולהיקלע לפיגור 5:1. פאר נלחמה וצימקה, אך סיימה מערכה שלמה מבלי לשמור על ההגשות ונוצחה 6:2. במערכ השנייה פאר כבר נראתה יותר טוב, אולם היא איבדה איכוז, התווכחה עם השופט וגם ספגה פציעה. אחרי שהפולניה עלתה ל-0:4, המחבט מספר אחת של ישראל הצליחה לייצר שבירה, רק כדי לאבד משחקון הגשות שביעי רצוף, כך שגם צמצום הפיגור ל-5:3 לא עזר, ורדוואנסקה סגרה עניין עם 3:6.

משחק הזוגות
האחות הבכירה לבית רדוואנסקה נשברה כבר במשחקון הראשון, אבל פאר המשיכה לאכזב בהגשות שלה ואחרי 2:2 ונקודת שבירה שלא נוצלה כראוי, גלושקו סיפקה שבירה משלה והעלתה את שישראל ל-2:3. הפולניות החלו להילחם וניצלו פעמיים מהפסד במערכה, אבל רק כדי להיכנע 4:6.

במערכה השניה הפולניות עלו בקלות ל-0:4, הישראליות התעוררו באיחור וחמקו משלוש נקודות מערכה בדרך ל-5:3, אך במשחקון האחרון איבדו ריכוז וה-3:6 של אגניישקה קבע מערכה מכרעת על ההתמודדות כולה. כאן כבר קיבלנו משחק לחימה גדול משני הצדדים, שכלל כמה ראלים שנראו כמו נלקחו מהדרגים הגבוהים ביותר. אורסולה ביצעה שגיאה לא מחוייבת וישראל השוותה ל-3:3, הקהל ביציע נכנס לטירוף וכבר היה נדמה שהנה זה בא, אבל אז פאר שוב נשברה. ב-4:4 גם גלושקו הלכה בעקבותיה, והפולניות הגידו לניצחון וגם השלימו אותו עם 4:6.