הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: אני יכול לקחת עוד כמה גראנד סלאמים

הפנומן השווייצרי רוצה למצות את הקריירה: "מנסה להיות חכם עם הלו"ז. צריך להיות בשיאי כדי לחזור למקום ה-1"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.13 - 19:36
פדרר. הדרך עדיין לא הסתיימה (gettyimages)
פדרר. הדרך עדיין לא הסתיימה (gettyimages)

אם תשאלו את רוג'ר פדרר, גם הוא ידע להגיד לכם שאחת הקריירות הגדולות בכל הזמנים בטניס, אם לא הגדולה שבהן, מתקרבת לסיומה. כדי להאריך את ימיו על מגרשי הדשא והחימר, הטניסאי השווייצרי החליט לנקוט בגישה חדשה בשנה הקרובה: הוא ייטול חלק ב-14 טורנירים בלבד.

המשמעות היא שבין היתר, הפנומן יוותר על התחרות האהובה עליו בעירו באזל וגם על אחד הטורנירים הכי גדולים שאינם גראנד סלאם, במיאמי. ההחלטה הזו עשויה להוביל לסיום ימיו של פדרר במקום הראשון בעולם, מכיוון שכרגע הוא בפיגור של 4,000 נקודות דירוג מאחורי נובאק דיוקוביץ' הסרבי. אבל פדרר לא משוכנע שספירת השבועות שלו בפסגה תיעצר על 402 שבועות.

"זה בהחלט ריאלי שאחזור למקום הראשון אם אשחק בצורה נהדרת, אבל אני צריך ממש לשחק נהדר", סיפר השווייצרי בן ה-31, "אני יכול לשחק נהדר, אבל האם הלו"ז ירשה לי? רק הזמן יגיד. אני מתמקד בלהבטיח שבכל טורניר שאני מגיע אליו, אני מוכן בצורה מושלמת. אני מקווה שיהיו לי מספיק משחקים, ואם לא אפשר לשנות את הלו"ז. אבל אני חייב לוודא שיש לי מספיק מנוחה כדי שאגיע לשנת 2014 עם אופציות שאין לי השנה במובן מסוים".

הטניסאי השווייצרי לא מסתפק בלהופיע לטורנירים בלבד. הוא גם רוצה לזכות בהם. המדורג 2 בעולם הצהיר: "אני מאמין בצורה חזקה שנותרו לי עוד גראנד סלאמים לזכות בהם בקריירה. איזה מייג'ור אני מעדיף? אולי ווימבלדון יותר חשוב מהשאר, אבל במבט לאחור היו לי רגעים אדירים בגכל גראנד סלאם. השיא הוא עד גיל 28 ולכן יש לי אתגר גדול, וזה מרגש".

"אני רוצה לתת לעצמי את ההזדמנות לשחק כמה שיותר שנים", סיכם פדרר, "אולי אח"כ יהיה לי ברור מתי זה הזמן לעצור. דברים משתנים מהר מאוד, וצריך להיות מוכן ופתוח לכך".