הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דובאי: דויקוביץ' בסיבוב ה-2, טיפסרביץ' בחוץ

המדורג 1 טייל מול טרויצקי, בן ארצו הופתע בידי דוידנקו. גם ברדיץ' ודל פוטרו עלו. זוגות: ניצחון ליוני ארליך וליוז'ני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.13 - 18:42
הסיבוב הראשון של טורניר דובאי המשיך הערב (שלישי) והביא איתו גם כמה תוצאות מעניינות במיוחד. אחרי שרוג'ר פדרר הבטיח אמש את מקומו בסיבוב השני - שהוא למעשה שמינית הגמר - נובאק דיוקוביץ' התחקה אחריו והעפיל. גם תומאס ברדיץ' (3 בטורניר) וחואן מרטין דל פוטרו (4) עלו, אך מי שהופתע והודח היה דווקא יאנקו טיפסרביץ' (6).

שלא כמו פדרר אמש, 'נולה' טיאטא 1:6, 4:6 את בן ארצו בתוך שעה ו-7 דקות ובכך השלים את ניצחונו ה-13 בקריירה (מתוך 14 מפגשים) על בן ארצו. על אף שטרויצקי נוצח, הוא חבט שישה אייסים (מול אחד בלבד של יריבו), אלא שהמדורג ראשון בעולם שבר ארבע פעמים ושייט. בשלב הבא הוא יתמודד מול רוברטו באוטיסטה אבוט.

ההפתעה הגיעה מכיוונו של טיפסרביץ', שנכנע לניקולאי דוידנקו הרוסי. במערכה הראשונה, המדורג 46 בעולם רמס 0:6 את הסרבי ללא תנאי, אך בסט השני זה כבר היה צמוד הרבה יותר. דוידנקו השיג שבירה במשחקון המכריע וניצח 5:7 בדרכו לשלב הבא. מדורג בכיר אחר, מנגד, לא ממש התקשה: ברדיץ' ניצח 1:6, 3:6 את ראג'יב ראם האמריקאי.

ההתמודדות המותחת מכולן הייתה בין דל פוטרו למרכוס בגדאטיס. הארגנטיני נוצח 6:4 במערכה הראשונה, אך התאושש בשתיים הבאות בדרך ל-4:6, 6:7 (4) לאחר שעתיים וחצי של טניס. בדרבי הספרדי, על הזכות לפגוש את פדרר בשלב הבא, היה זה מרסל גראנויירס שגבר 3:6, 1:6 על אלברט מונטאנס.

ויש גם את הזווית הישראלית, ובטורניר הזוגות אפילו נרשמה הצלחה. יוני ארליך ובן זוגו על המשטח, מיכאיל יוז'ני, עברו את באוטיסטה אגוט ואנדראס ספי בסיבוב הראשון עם 4:6, 5:7. בסיבוב הבא ממתין להם צמד מספרד, מארק לופס וגראנויירס.