הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יש קלאסיקו: פדרר מול נדאל ברבע הגמר של אינדיאן וולס

אינדיאן וולס: השווייצרי גבר על וורינקה, הספרדי ניצח את גולביס. גם דיוקוביץ', מארי, ברדיץ' וטסונגה העפילו לרבע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.03.13 - 07:53
פדרר ונדאל, הנה הם נפגשים שוב (GETTYIMAGES)
פדרר ונדאל, הנה הם נפגשים שוב (GETTYIMAGES)

אחרי שנה של היעדרות, הקלאסיקו של הטניס העולמי שוב כאן. רוג'ר פדרר ורפאל נדאל המתקאמבק ניצחו הבוקר (רביעי) את משחקיהם בשמינית הגמר באינדיאן וולס וקבעו דייט סופר-מסקרן בשלב הבא. במקביל, נובאק דיוקוביץ', אנדי מארי, תומאס ברדיץ', ג'ו ווילפריד טסונגה וחואן מרטין דל פוטרו הבטיחו אף הם את מקומם בין 8 האחרונים בטורניר היוקרתי בארה"ב.

נחתיל עם פדרר. המדורג 2 בעולם משווייץ פגש את בן ארצו סטניסלאס וורינקה ונאלץ לעבוד קשה מאוד. הוא הגיש למשחק במצב של 4:5 במערכה השנייה אבל נשבר "על האפס" ולבסוף הפסיד גם את שובר השיוויון. בסט השלישי פדרר היה מעט קר רוח יותר ושבירה במשחקון ה-12 סידרה לו 5:7 וניצחון במפגש כולו.

גם השור ממאיורקה הזיע רבות לפני שהשיג את הכרטיס לרבע הגמר. נדאל, שחזר רק לאחרונה מפציעה ארוכה וקשה, הפסיד את המערכה הראשונה (6:4) לארנסט גולביס הלטבי, אך הוא באמת האחרון שיישבר מכך. 4:6, 5:7 בשתי המערכות הבאות סידרו לרפא מקום בין 8 האחרונים וקרב עם יריבו/חברו הוותיק.

פדרר ונדאל מחפשים כל אחד זכיה מספר 22 בקריירה במאסטרס 1000 ובכך לשבור שיוויון בפסגה. אגב, מפגשם האחרון היה בחצי גמר אינדיאן וולס אשתקד, אז השווייצרי יצא עם ידו על העליונה בדרך לזכיה רביעית בטורניר. בסך הכל מוביל הספרדי על יריבו 10:18 במפגשי כל הזמנים.

גם דיוקוביץ' ומארי עלו
הסיפור של הבוקר הוא ללא ספק המפגש הצפוי בין רוג'ר פדרר לרפאל נדאל, אבל מעבר לכך היה עוד טניס משובח, אך עם זאת נטול הפתעות. המדורג 1 בעולם, נובאק דיוקוביץ', פגש את סם קוורי המקומי. תאמינו או לא, אבל במפגש האחרון ביניהם האמריקני ניצח ואולי זה מה שגרם לסרבי להגיע חד כתער ולקחת את הסט הראשון עם 0:6. לאחר מכן נולה נאלץ לעבוד קשה יותר, אך בסופו של דבר ניצח את שובר השיוויון וסגר 0:2 במערכות.

דיוקוביץ' יפגוש ברבע הגמר מכר ותיק בדמותו של  ג'ו ווילפריד טסונגה, שעבד קשה (6:4, 5:7, 4:6) מול מילוש ראוניץ' בעל הסרבים האימתניים. המדורג 3 בעולם, אנדי מארי, עבר את קרלוס ברלוק הארגנטיני עם 6:7, 4:6. הוא יפגוש ברבע את חואן מרטין דל פוטרו, שפירק את טומי האס הגרמני עם 1:6, 2:6.  תומאס ברדיץ' הכניע 1:6, 5:7 את רישאר גאסקה הצרפתי בדרך למפגש עם קווין אנדרסון, שניצח צרפתי אחר - ז'יל סימון - עם 3:6, 6:1, 4:6.