נדאל זכה באינדיאן וולס: אני נזכר ברגעים הרעים שעברתי

תואר ראשון על משטח קשה לספרדי מאז 2010 בזכות 1:2 על דל פוטרו: "אי אפשר לעשות קאמבק יותר טוב"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.03.13 - 08:14
סוחף את הסבב בסערה. נדאל (gettyimages)
סוחף את הסבב בסערה. נדאל (gettyimages)
תחילת כתבה

למקרה ששכחתם, רפאל נדאל הוא אחד הטניסאים הכי טובים אי פעם. אחרי 7 חודשי היעדרות ממגרשי הטניס, הספרדי חזר לאחרונה להתחרות ועושה רושם שהוא כבר בכושר שיא. נדאל זכה הלילה (בין ראשון לשני) בטורניר אינדיאן וולס היוקרתי עם ניצחון 6:4, 3:6, 4:6 על חואן מרטין דל פוטרו.

השור ממאיורקה השלים בכך זכייה בתואר שלישי ברציפות, אחרי שניצח גם באליפות ברזיל הפתוחה ובטורניר אקפולקו במקסיקו. מדובר בתואר ה-53 שלו בקריירה, ה-22 בסבב המאסטרס 1000 והפעם הראשונה בה הניף את הגביע בטורניר על משטח קשה מאז 2010. אם זה לא מספיק, מדובר בניצחון ה-600 של נדאל בקריירה שיעלה אותו למקום ה-4 בעולם.

דל פוטרו הארגנטיני (7) היה דווקא זה שהיה בדרך לניצחון, אחרי שלקח את המערכה הראשונה 4:6 והוביל ביתרון שבירה 1:3 במערכה השנייה. אלא שבשלב הזה נדאל הפעיל את הסוויץ' וסיפק טניס אדיר, בדרך לשתי שבירות משלו וניצחון 3:6 במערכה השנייה. אחרי עוד סט צמוד, נדאל לקח את הניצחון עם 4:6 במערכה האחרונה והמכריעה.

"ברצינות, אי אפשר לעשות קאמבק יותר טוב מזה, לא?", שאל נדאל בראיון לאחר טקס הענקת הגביע, "אני שמח על הכל. זה שבוע אמוציונלי בשבילי. הניצחון מאוד חשוב לי, לנצח את השחקנים הכי טובים בעולם על משטח שיותר טוב להם. כשיש לך קאמבק כמו זה שיש לי, אני נזכר בכל הדברים הרעים שעברתי, הדברים הנמוכים שהיו במשך 7 חודשים, עם כל החששות והספקות. זה היה קשה".