הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סנסציה במיאמי: האס עבר את דיוקוביץ' לאחר 2:6, 4:6

המדורג 1 בעולם הפסיד בשתי מערכות והודח לפני רבע הגמר. מארי ופרר דווקא העפילו. סרינה כבר בחצי הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.03.13 - 07:17
דיוקוביץ', לא הבין מאיפה זה בא לו (gettyimages)
דיוקוביץ', לא הבין מאיפה זה בא לו (gettyimages)
טורניר מיאמי ממשיך להתקרב לרגע בו יוכתרו הזוכים והלילה (בין שלישי לרביעי) נקבע כי אחרי שנתיים יהיה אלוף חדש, כאשר המדורג 1 בעולם, נובאק דיוקוביץ', הודח כבר בסיבוב הרביעי. האחראי לסנסציה: טומי האס הגרמני, שניצח בשתי מערכות חלקות 2:6, 4:6. אנדי מארי ודויד פרר דווקא העפילו לרבע הגמר, בעוד שג'ו ווילפריד טסונגה לא יהיה שם. גם בנשים התמונה מתחילה להתבהר, וסרינה וויליאמס הבטיחה את מקומה בחצי הגמר.

דיוקוביץ' נראה עד לפני פחות משבועיים כמו דיוקוביץ' של 2011, אבל הלילה הוא נחל הפסד שני בתוך שבוע וחצי (הפסיד לדל פוטרו באינדיאן וולס), והפעם מדובר בהפסד סנסציוני במיוחד. עד כמה זה מפתיע, אתם שואלים? ובכן, זו היתה הפעם השניה בלבד שהאס מנצח מדורג 1 כלשהו במהלך הקריירה הארוכה שלו, כאשר הפעם הקודמת היתה לפני 14 שנים (ניצח אז את אנדרה אגאסי).

"מגיע לו כל הקרדיט. הוא שיחק טניס מצוין והיה ללא ספק השחקן הטוב יותר על המגרש", פירגן הסרבי, שינסה לחזור לכושרו הטוב עוד לפני רולאן גארוס. "זה בהחלט המשחק הכי גרוע ששיחקתי בתקופה האחרונה". האס מצידו יילחם על מקום בחצי הגמר עם ז'יל סימון הצרפתי, שגבר בשלוש מערכות (7:5, 2:6, 2:6) על סרבי אחר, ינקו טיפסרביץ'.

מארי (מדורג 2 בטורניר) דילג מעל אנדראס ספי האיטלקי (16) לאחר קצת פחות משעה וחצי של טניס. הסקוטי המצוין עשה את העבודה בזכות זכיה ב-90% מהנקודות על הסרב הראשון ושלוש שבירות בסך הכל. הוא יפגוש בשלב הבא את מארין צ'יליץ' המוכשר (9), שהפתיע עם 5:7, 6:7 על ג'ו וילפריד טסונגה (6).

גם דויד פרר (3) צלח את שמינית הגמר עם 4:6, 2:6 תוך שעה ו-21 דקות על קיי נישיקורי היפני (13).  הספרדי ישחק ברבע הגמר מול יורגן מלצר, שגבר על אלברט ראמוס מספרד 6:2, 3:6, 3:6. גם תומאס ברדיץ' (4), עוד אחד שיכול לראות את עצמו כמועמד לזכיה, יהיה ברבע אחרי 1:6, 1:6 קליל על סם קוורי. רישאר גאסקה (8) העפיל עם 7:6, 5:7, 6:7 דרמטי על ניקולאס אלמגרו (10) בתום שעתיים ו-49 דקות של טניס.

בנשים, סרינה וויליאמס (מדורגת ראשונה) העפילה לחצי הגמר בתום קרב מסקרן על נה לי הסינית (5). הטניסאית הפעילה הכי מעוטרת בסבב עשתה את העבודה עם 3:6, 6:7 אחרי שעה ו-50 דקות, תוך שהיא שוברת את יריבתה שלוש פעמים.