פאר גברה על פירונקובה ועלתה לסיבוב ה-2

הטניסאית הישראלית (118 בעולם) עברה שלב בטורניר קאטוביץ' ותתמודד מול ג'יל קרייבס מארצות הברית

לירון בכר
לירון בכר  09.04.13 - 20:13
שחר פאר, עברה סיבוב (gettyimages)
שחר פאר, עברה סיבוב (gettyimages)
תחילת כתבה

שחר פאר עלתה לסיבוב השני בטורניר קאטוביץ' אחרי מותחן של למעלה משלוש שעות מול צבטנה פירונקובה מבולגריה 53 בעולם. בשלב הבא היא תתמודד מול ג'יל קרייבס (ארצות הברית, 240), שעברה את יוליה גורגס הגרמניה (30 בעולם), שפרשה במערכה השלישית.

שחר פאר, המדורגת כיום במקום ה-118 בעולם, נכנסה לטורניר כלאקי לוזר. הישראלית הבכירה הפסידה 7:5 במערכה הראשונה, אבל ניצחה ניצחה את השתיים הבאות בשובר שיוויון פעמיים 4:7 והבטיחה לעצמה 30 נקודות דירוג ופרס כספי בסך 3,100 דולרים.

גביע דייויס
אנשי נבחרת ישראל יידעו מחר (13:00) את מי יפגשו בספטמבר במסגרת פלייאוף הבית העליון, כאשר ניצחון של דודי סלע וחבריו ישאיר את הכחולים-לבנים שנה נוספת בין הנבחרות הגדולות בעולם. כזכור, ישראל הפסידה בפברואר לצרפת בסיבוב הראשון וחזרה לפלייאוף.

ההגרלה תיערך במשרדי איגוד הטניס הבין-לאומי, ה-ITF, בלונדון. בסך הכל יוגרלו 16 נבחרות שחולקו לשתי קבוצות איכות. ישראל, שמדורגת במקום ה-18 בדירוג הנבחרות של ה-ITF, נמצאת בקבוצת האיכות השניה. הנבחרת החזקה ביותר אותה תוכל הנבחרת של אייל רן לפגוש היא ספרד. אם ישראל אכן תוגרל מול האדומים, המשחק יתקיים בארץ, מפני שבחצי הגמר ב-2009 היא הפסידה בחוץ. השאלה המתבקשת היא אם רפאל נדאל יגיע לארץ?

הדרג הראשון: ספרד, אוסטריה, קרואטיה, שווייץ, גרמניה, אוסטרליה, בלגיה, יפן.
הדרג השני: ישראל, ברזיל, קולומביה, אקוודור, בריטניה, הולנד, פולין, אוקראינה.