הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגמר הקלאסי: נדאל יתמודד מול דיוקוביץ' במונטה קרלו

השור ממיורקה עבר את טסונגה. המדורג 1, שחלף על פני פוניני, ימנע ממנו זכיה תשיעית רצופה בטורניר היוקרתי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.13 - 16:44
נדאל. לכו תנסו לעצור אותו על חימר (gettyimages)
נדאל. לכו תנסו לעצור אותו על חימר (gettyimages)
תחילת כתבהכנראה שככה זה, כשמדובר בטורניר על חימר: אף אחד לא באמת מצליח לנצח את רפאל נדאל. היום (שבת) עלה הספרדי, שחוזר היטב מהפציעה הארוכה, לגמר טורניר מונטה קרלו - בו השיג את ניצחונו ה-46 (!) ברציפות. מי שינסה לעצור אותו בקרב על התואר ולמנוע ממנו זכיה תשיעית רצופה בטורניר האהוב עליו הוא נובאק דיוקוביץ', שטיאטא ביתר קלות את פאביו פוניני.

השור ממאיורקה, שהדרדר עד למקום החמישי בעולם בזמן שנעדר מהמגרשים, לא ספר הפעם את יקיר הקהל המקומי, ג'ו ווילפריד טסונגה. הצרפתי, המדורג שישי בעולם, לא הצליח להסתדר עם חבטות ההחזרה המצוינות של רפא, נשבר פעמיים וראה את יריבו חוגג עם 3:6 במערכה הראשונה.

נדאל תקף בעוצמה את הסרב השני של יריבו, שהצליח לקחת רק לזכות ב-27% מאותם סרבים במערכה השניה. עם זאת, טסונגה החזיר מלחמה והצליח לשבור פעמיים את ההגשות שמנגד והשניים הלכו לשובר שיוויון. נדאל השיג במהירות את המיני-ברייק, טס ל-3:7 וסגר סיפור תוך שעה ו-36 דקות.

הוא יפגוש, כאמור, את דיוקוביץ' לקרב סופר מסקרן שאולי יהווה סוג של מתאבן לקראת הרולאן גארוס. המדורג 1 בעולם שם סוף לטורניר המצוין של פוניני המפתיע עם 2:6, 1:6 תוך 51 דקות. 'נולה' עלה ל-0:5 במפגשים הישירים מול האיטלקי, שבר פעמיים בכל מערכה את ההגשות של יריבו וירד מהמגרש כשהוא בקושי מזיע. מול נדאל זה בוודאי יהיה וצמוד יותר.