הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הצהרת כוונות: דיוקוביץ' גבר על נדאל וזכה בטורניר מונטה קרלו

השור הספרדי אמנם התאושש מפציעה, אך כנראה שהוא כבר לא בלתי מנוצח על משטח החימר. אחרי 8 זכיות מ-2005 ו-46 ניצחונות ברציפות, רפא נכנע 6:2, 7:6 לטניסאי הבכיר בעולם. חודש לפני הרולאן גארוס: מלך החימר יאבד את הכתר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.13 - 17:57
דיוקוביץ'. לא ספר את נדאל על המגרש שהספרדי הכי אוהב (gettyimages)
דיוקוביץ'. לא ספר את נדאל על המגרש שהספרדי הכי אוהב (gettyimages)
תחילת כתבה

קשה לומר שנובאק דיוקוביץ' חולל היום (ראשון) הפתעה, אבל אין ספק שלנצח את רפאל נדאל על משטח החימר זוהי ממש לא משימה של מה בכך. הסרבי הסתכל לשור ממאיורקה בלבן של העיניים, ניצח אותו 2:6, 6:7 (1) וזכה בטורניר מונטה קרלו, אחרי שמונה הנפות רצופות של רפא בשמונה השנים האחרונות.

המערכה הראשונה היתה כולה של 'נולה'. המדורג ראשון בעולם לא נבהל מהעובדה שמולו נמצא טניסאי החימר הגדול בכל הזמנים ופתח עם 0:5 מהמם כאשר רפאנראה חסר אונים לחלוטין. דיוקוביץ' שבר את נדאל לא פחות משלוש פעמים, כאשר הספרדי זכה רק ב-20% מהנקודות על הסרב השני שלו. נדאל עוד מיזער מעט נזקים והסט הראשון הסתיים ב-2:6 חד צדדי לחלוטין.

את המערכה השניה החל הסרבי בדיוק איפה שנעצר בראשונה ועלה ל-0:1. אלא שאז השור ממאיורקה התעורר ונראה כמו אותו שחקן שכמעט בלתי אפשרי לנצח חימר. עם משחקוני החזרה טובים מאוד, עלה נדאל ל-2:4 ונראה היה בדרך ל-1:1. אבל דיוקוביץ' הוא ממש לא מהשחקנים שיישברו במהירות: הוא העלה הילוך, שבר שוב ופתאום זה 4:5 לזכותו. נדאל חזר ל-5:6 עם שבירה נהדרת, אלא שאז דיוקוביץ' הציג משחקון מצוין, על ההגשות של יריבו, וכפה שובר שיוויון.

במאני טיים דיוקוביץ' היה חד הרבה יותר מהספרדי, שהדרדר למקום החמישי בעולם אחרי הפציעה הארוכה. הוא היה מדויק יותר, ניצל עד תום את הטעויות של נדאל וניצח 1:7, בדרכו להנחיל לרפא את הפסדו הראשון אחרי 46 ניצחונות בנסיכות בצרפת. נובאק דיוקוביץ' הוא הטניסאי השני בהיסטוריה שמנצח שלוש פעמים את רפאל נדאל על משטח החימר. הראשון היה גסטון גאודיו הארגנטיני שעשה זאת עוד בתחילת דרכו של רפא. גאודיו, שזכה ברולאן גארוס ב-2004 (לפני עליית המטאורים), ניצח את נדאל ברבע גמר בואנוס איירס ב-2005, ברבע גמר בשטאד (שבדיה) ב-2004 ובשמינית גמר המבורג ב-2003.