הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מדריד: נדאל בחצי הגמר, אנדי מארי הודח ע"י ברדיץ'

רפא את פרר עם 6:4, 6:7, 0:6. נשים: סרינה עלתה על אף שהפסידה 6:0 מערכה אחת. גם שראפובה העפילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.13 - 19:46
אי אפשר עליו. נדאל (gettyimages)
אי אפשר עליו. נדאל (gettyimages)
נדמה שגם הפציעה ארוכה והנפילה למקום החמישי בעולם לא יעצרו את רפאל נדאל: הספרדי עלה הערב (שישי) לחצי גמר טורניר מדריד אחרי שעבר את דויד פרר ונראה שהוא מוכן לרולאן גארוס. מנגד, דווקא אנדי מארי נתקע והפסיד לתומאס ברדיץ'. בנשים, מריה שראפובה וסרינה וויליאמס דילגו גם כן לארבע האחרונות.

נחזור לשור ממאיורקה. רפא מציג יכולת פשוט מצוינת ועל אף שהתקשה מול בן ארצו (ניצח רק לאחר שעתיים ו-36 דקות) השלים 6:4, 6:7, 0:6. שיאן הזכיות באליפות צרפת שמט את המערכה הראשונה תוך שיריבו - הרביעי בעולם - שובר פעמיים. הסט השני היה מוזר: שני הספרדים שמטו שלושה משחקוני הגשה, כאשר פרר מכניס רק 43% מהסרבים הראשונים שלו. נדאל ניצל זאת, כאמור, באופן חלקי, ובשובר השיוויון היה חד יותר כדי להשיג 3:7.

המערכה הקובעת היתה פשוט במעמד צד אחד. פרר איבד את זה לחלוטין, נדאל חבט ווינרים בלי סוף וטייל ל-0:6 חלק וקל באופן מפתיע. בחצי הגמר, למען האמת, תמתין לנדאל משוכה "נמוכה" יותר, כאשר יתמודד מול פאבלו אנדוחאר.

מי שלא ממשיך הלאה הוא אנדי מארי, שהודח על ידי ברדיץ' כאמור. הצ'כי ניצח 6:7, 4:6 אחרי קצת יותר משעתיים של טניס וממתין בחצי הגמר למנצח בין סטניסלס ואווינקה לג'ו ווילפריד טסונגה.

בנשים, סרינה עברה את אנאבל מדינה גארגס בתוצאה לא שכיחה של 3:6, 6:0, 5:7. למה לא שכיחה? כי לראשונה מזה חמש שנים האמריקנית המעוטרת הפסידה מערכה "על האפס". הספרדיה נעזרה בהתלהבות של הקהל הביתי - אך למרות הסט המושלם - לא הצליחה להתמודד עם העוצמה שמנגד. וויליאמס תפגוש את שרה אראני בשלב הבא, שניצחה 4:6, 3:6 את אקטרינה מקרובה.

בניגוד לסרינה, מריה שראפובה לא התקשתה מול קאיה קאנפי האסטונית וניצחה אותה 2:6, 4:6. הרוסיה תשחק מול אנה איבנוביץ' הסרבית, שגברה 3:6, 1:6 על אנג'ליק קרבר הגרמניה.