הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכין תירוצים? נדאל: "קשה לשחק בקור המקפיא בפריס"

המועמד מספר 1 לזכות ברולאן גארוס שיחל מחר, כבר מתלונן. רוג'ר פדרר דווקא פירגן לו: "רפא עשה קאמבק ענק. אני לא אופתע אם הוא יזכה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.13 - 18:55
נדאל. חום או קור, אין לו מתחרים על החימר (gettyimages)
נדאל. חום או קור, אין לו מתחרים על החימר (gettyimages)
בעוד פחות מ-24 שעות יחל בצרפת הגרנד סלאם השני של העונה, הרולאן גארוס. למרות שההגרלה זימנה מפגש אפשרי בין רפאל נדאל למדורג 1 בעולם, נובאק דיוקוביץ' כבר בחצי הגמר, נראה כי השור ממאיורקה יניף את הגביע ה-8 שלו על מגרשי החימר. הספרדי אמנם נפצע בסיבוב השני של טורניר ווימבלדון האחרון, אבל קאמבק מדהים, לא משאיר שום ספק - את הכסף צריך לשים על נדאל.

מאז חזר נדאל מהפציעה הארוכה הוא השתתף ב-8 טורנירים, 8 פעמים הגיע לגמר וניצח 6 פעמים. אכן קאמבק מרשים ביותר. בעוד הספרדי נמצא בעליה מתמדת, דיוקוביץ' נחל כישלונות לאחרונה כאשר הודח ברבע גמר טורניר רומא ובסיבוב השני של טורניר מדריד. למרות כל זאת, לפני חודש, בטורניר מונטה קרלו המדורג 1 בעולם ניצח את נדאל בגמר. מה אנחנו צפויים לקבל מהסרבי בטורניר הנוכחי? איש אינו יודע, הוא מעולם לא התנדנד כך.

בינתיים, נדאל כבר מתלונן על התנאים בפאריס. "חזרתי חזק יותר ואני שמח שאני נותן משחקים טובים, מבחינתי העובדה שאני יכול לשחק פה שוב זה כבר חדשות טובות. הדבר היחיד שגרוע פה זה מזג האוויר הקפוא, יהיה קשה". קור או חום, לנדאל אין מתחרים בטניס העולמי על מגרשי החימר ונראה שהתנופה האדירה תיקח אותו עד למעמד הגמר.

מהמפגש בין הפיינליסטים מהשנה שעברה בחצי הגמר, יוצא מרוויח אחד - רוג'ר פדרר. השוויצרי שאיבד את מקומו בפסגה לנולה שואף לקחת את תואר המייג'ור ה-18 שלו, למרות שמגרשי החימר מעולם לא היו החביבים עליו. ברולאן גארוס הוא זכה בפעם האחרונה לפני 4 שנים, אבל הוא גם הגיע 4 פעמים למעמד הגמר ולמרות שיש שאמרו עליו שהוא כבר גמר את הסוס, לפדרר תמיד יהיה שפן לשלוף מהכובע. 

"זו לא תהיה הפתעה אם נדאל יזכה", אמר פדרר, שהפסיד לנדאל רק לפני מספר ימים בגמר טורניר רומא, "אם רוצים לנצח את נדאל, צריך לשחק בצורה הטובה ביותר, וגם אז יש סיכוי גבוה להפסיד. זה נחמד לראות אותו כל כך חזק אחרי שחזר מהפציעה שלו, זה מדהים. הוא לקח את כל ההחלטות הנכונות. אני בטוח שהאליפות בצרפת תרים לו את הביטחון".

אחרי פרישתו של אנדי מארי עקב פציעה ואם לא תהיינה הפתעות, התואר הנכסף ילך לאחד משלושת הטניסאים הטובים בעולם. שליטתו הבלעדית של נדאל במגרשי החימר, מול חוסר היציבות של דיוקוביץ' והיחלשותו של פדרר עשויה להפוך את הטורניר הזה לקל מתמיד עבור הספרדי.