הכל פתוח: ליזיקי, פליפקנס, ראדוונסקה וברטולי עלו לחצי

טורניר ווימבלדון שוב סיפק הפתעות: הפולניה תפגוש את הגרמניה. הבלגית, שהדיחה את קביטובה, מול הצרפתיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.13 - 21:05
תחילת כתבה

אם מישהו היה צריך עוד הוכחה לכך שטורניר ווימבלדון הוא אחד המטורפים שהיו בשנים האחרונות הערב (שלישי) הגיע פרק נוסף בעלילה. אגנשקה ראדוונסקה, סאבין ליזיקי, מריון ברטולי וגם קריסטן פליפקינס המפתיעה העפילו לחצי הגמר של הטורניר. 4 שחקניות שמעולם לא זכו בגביע על הדשא של האול אינגלנד קלאב. כבר עכשיו בטוח: ביום שבת אחר צהריים תתרחש בלונדון היסטוריה. בחצאי הגמר ביום חמישי תפגוש ליזיקי את ראדוונסקה ואילו פליפקנס תנסה לעבור את ברטולי.

במרכז העניינים היה ללא ספק הקרב הגדול בין שתי הטניסאיות הכי בכירות שנותרו עד הערב בווימבלדון. אגניישקה רדוואנסקה (פולין, 4) פגשה את נה לי (סין, 6) במגרש המרכזי ובסופו של דבר עברה אותה בסיומו של משחק טניס איכותי ולא לפני ששמטה 7 (!) נקודות משחק. המערכה הראשונה היתה נהדרת, אם כי לי יכולה להכות על חטא על כך ששמטה את הניצחון. במצב של 4:5 לטובתה, עם ההגשות שלה, היא עמדה בפני 4 נקודות משחק אך החטיאה את כולן. בסופו של דבר, הפולניה הוכיחה אופי גדול וניצחה 5:7 בשובר השיוויון.

הסט השני, גם הוא, הבטיח וקיים. ראדוונסקה כבר הוליכה 2:4 עם יתרון של שבירה, אלא שאז הסינית התעוררה ועם טניס נהדר מהקו האחורי וכמה עליות לרשת לקחה ארבעה משחקונים רצופים בדרך ל-4:6. במהלך המערכה השלישית הגשם חזר לדשא של ווימבלדון, אך לאחר סגירת הגג חזרו השתיים לשחק.

המערכה המכרעת כבר היתה כולה של הפולניה, שפשוט רמסה את הסינית עם משחק החזרות מצוין וכמעט חף מטעויות. ראדוונסקה שברה פעמיים ועלתה ל-1:5. לי הקטינה ל-5:2 וכשראדוונסקה הגישה לניצחון היא נתקלה במאבק גדול ושמטה נקודת משחק אחרי נקודת משחק. בסיומו של המשחקון, שארך יותר מ-10 דקות, היא נהנתה מטעות של לי והבטיחה 2:6.

מי שתפגוש את רדוונסקה בחצי הגמר היא סאבין ליזיקי (גרמניה, 24). הטניסאית המוכשרת, שניצחה את סרינה וויליאמס, התגברה על התסמין שפגע במדיחי נדאל ופדרר מוקדם יותר בטורניר וניצחה 3:6, 3:6 את קאיה קאנפי (אסטוניה, 46). בכך, למעשה, שיחזרה הגרמניה את הישג השיא שלה מלפני שנתיים, אז גם הצליחה להעפיל לארבע האחרונות.

בחצי הגמר ייפגשו כאמור פליפקנס וברטולי, כאשר השם המפתיע במיוחד הוא זה של הבלגית. אחרי שעלתה לרבע הגמר לראשונה בקריירה, המדורגת 20 המשיכה את המסע המופלא והדהימה את אלופת 2011 פטרה קביטובה עם 6:4, 3:6, 4:6 ענק. במערכה הראשונה זה עוד נראה די כצפוי כאשר הצ'כית (8), אחת הפיבוריטיות לזכיה לאחר הדחת סרינה וויליאמס, שלטה בעניינים. אלא שבהמשך הבלגית העלתה את הרמה, קביטובה לא חשה בטוב (במצב של 5:2 במערכה השניה) ונזקקה לטיפול ואחרי 3:6 לפליקינס קיבלנו סט מכריע.

שם קביטובה כבר נראיתה כאילו התאוששה פיזית, אך תשובות ליכולת של יריבתה לא היו לה. במצב של 4:4 הגיעה השבירה המיוחלת של פליפקינס, שלקחה את הצ'אנס גם בגיים הבא והרימה את הצופים במגרש המרכזי לסטנדינג אוביישן בסיום. עד למשחק הערב, קביטובה רשמה בווימבלדון 19 ניצחונות רצופים על שחקניות שלא נקראות "סרינה". גם הרצף הזה לא עצר כאמור את פליפקינס.  

מי שהעפילה גם היא הייתה מריון ברטולי שבגיל 29 שוב מוצאת את עצמה על הבמה המרכזית. הצרפתייה (15) העיפה את סלואן סטיבנס המאיימת (ארה"ב, 17) עם תצוגה מרשימה וניצחון 4:6, 5:7 במגרש מספר 1.

המשחק התנהל ללא שבירות עד שבמצב של 4:5 לברטולי הגיע הגשם לווימבלדון ועצר את ההתמודדות. אז גם החל הבלאגן. מיד לאחר שחזרו השחקניות למגרש שברה ברטולי ולקחה את הסט הראשון. בהמשך המערכה השניה (ממצב של 2:2) כבר קיבלנו רצף שבירות עד ל-4:5 לברטולי. סטיבנס, שהישג השיא שלה עד השנה היה הגעה לסיבוב השלישי, הצליחה סוף סוף להחזיק את הסרב ואיזנה ל-5:5. אלא שגם ברטולי התעשתה וב-5:6 לזכותה הצליחה להשיג עוד שבירה ולסגור עניין. כעת הפינליסטית מ-2007 תנסה להגיע בפעם השניה בקריירה שלה למעמד השיא בלונדון.