הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: "הרסתי לעצמי. אני מאוד מאוכזב"

ארה"ב: הפנומן שוב חתך הביתה מוקדם. השוויצרי הודח בשמינית הגמר אחרי 7:6, 6:3, 6:4 לרוברדו: "אם הייתי משחק ככה מול נדאל, לא היה לי שום סיכוי".

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.09.13 - 11:09
פדרר. הפרישה ברקע קבלה עוד דחיפה קדימה (gettyimages)
פדרר. הפרישה ברקע קבלה עוד דחיפה קדימה (gettyimages)
תחילת כתבה

זו כבר לא סנסציה, וזה מה שעצוב כאן. פעם כשרוג'ר פדרר היה מפסיד, כולם היו נשארים בפה פעור ותוהים כיצד זה קרה. היום, כשהפנומן השווייצרי יורד מנוצח מהמגרש, זה כבר לא מפתיע אף אחד. הלילה, זה שוב קרה. המדורג 1 בעולם לשעבר נכנע 7:6, 3:6, 4:6 לטומי רוברדו בשמינית גמר אליפות ארה"ב.

לפני חודש הוא הודח כבר בסיבוב השני של טורניר ווימבלדון וצנח למקום ה-7 בדירוג העולמי. הוא היה אמור לפגוש את רפאל נדאל ברבע הגמר, אבל מפגש הענקים נמנע לאחר ההפסד. "הבטחון אמור לחפות על כל הדברים שאתה בדרך כלל לא שם לב אליהם", הודה פדרר בסיום, "אולי פשוט העקביות שלי עדיין לא חזרה לעצמה. הבסיס, לנצח נקודה אחרי נקודה ומערכה אחרי מערכה זה משהו שקשה לי וזו כנראה הסיבה שבגללה הפסדתי, יותר מדי עליות וירידות".

השווייצרי כבר שבר את שיא השיאים כאשר לקח 17 תארי גרנד סלאם, יותר מכל טניסאי אחר, אבל כבר יותר משנה ניתן לראות ירידה ביכולת והפסדים אפילו מביכים. "הרסתי לעצמי וזה מאוד מאכזב", אמר פדרר, "אני ניצחתי את עצמי, מבלי להוריד מההישג של טומי. זו היתה הופעה מתסכלת. אם הייתי עולה ומשחק ככה, לא היה לי סיכוי מול רפא".

ייאמר לזכותו שלמרות שמרחפת מעל ראשו המילה "פרישה", פדרר עדיין לא מסכים לוותר ולהפסיק לשחק טניס. למרות ההשפלות, ההפסדים והסיכויים שהולכים וקטנים לזכות שוב בתואר גרנד סלאם, השווייצרי נלחם כמו שור כדי להישאר בתמונה. "אני חייב לחזור לעבודה ולשוב חזק יותר", סיכם פדרר, "להפטר מההפסדים האלה כמה שיותר מהר, לשכוח מהם, כי אני ממש לא רוצה לשחק ככה, אני רוצה להיות טוב יותר. אני יודע שאני מסוגל".