וינטרוב: "אני מוציא מעצמי יותר בנבחרת. זה כבוד גדול"

הספורטאים הישראלים לא רוצים לייצג את הנבחרות? הטניסאי מספר 2 של ישראל נהנה מכל רגע: "שמח שעוקבים אחריי, זה לא קורה לי כשאני משחק בסוף העולם". אייל רן: "אנחנו נמצאים חזק בהתמודדות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.09.13 - 00:04
תחילת כתבה

אמיר וינטרוב השיג הערב (חמישי) את ניצחונו השישי בגביע הדייויס וכרגיל - זה היה ניצחון דרמטי וחשוב לנבחרת שהושג אחרי מותחן ארוך. ויינטרוב, שהעלה את ישראל לבית העליון בשנה שעברה עם ניצחון על גו סואדה היפני בטוקיו, איזן ל-1:1 את ההתמודדות מול בלגיה בפלייאוף ההישרדות בבית. המחבט מספר 2 של ישראל גבר 2:3 על רובן במלמנס הבלגי לאחר קרב שנמשך כארבע שעות.

"אני שמח שלקחנו את הנקודה כי זה נותן לנו סיכוי להגיע לבית העליון", אמר אמיר וינטרוב בשיחת טלפון מבלגיה בסיום המשחק. "ניסיתי רק להתרכז במשחק ולא להסתכל על הקהל. עברתי נקודה נקודה ואני מאושר מכך שבסוף זה עבד לטובתנו". על היכולת שלו אמר: "אני לא רגיל לשחק על חימר והעובדה ששיחקתי טוב חמש מערכות על חימר הפתיעה אותי. עכשיו יש לי יומיים לנוח ואני מקווה שנצליח לנצח".

דווקא בתקופה לא טובה עבור נבחרות ישראל, וינטרוב הסביר איך הוא מתעלה דווקא כשהוא מייצג את הנבחרת בגביע דייויס: "יש לנו נבחרת מדהימה וקבוצה תומכת. דודי ואנדי נותנים לי אנרגיות וזה כבוד לייצג את המדינה כשאני יודע שכולם מאחוריי, דבר שלא קורה כשאני משחק בסוף העולם. כולם עוקבים אחריי וזה מוציא מעצמי יותר ויותר". על משחק הזוגות בשישי אמר: "על הנייר, זה אמור להיות המשחק הכי קל שלנו ואנדיוני צריכים לקחת אותו, אבל ראינו מה קרה היום לדודי. הכל יכול לקרות בדייויס. לא דיברתי עדיין עם סלע, כי הייתי צריך להתרכז במשחק שלי".

אייל רן, קפטן נבחרת הדייויס, סיכם את היום הראשון. "אמיר הוכיח שיש לו הרבה אופי. הוא נלחם על כל כדור והגיע לו לנצח", אמר הקפטן, "זה היה עוד משחק גדול של וינטרוב בדייויס והוא הכניס אותנו חזק לתוך ההתמודדות הזו ועכשיו מגיע התור של אנדיוני". על התבוסה של סלע אמר: "סלע יודע לשחק על חימר, אך הוא נתקל ביריב קשה. דארסיס שיחק מצוין והיה לדודי קשה לחזור. הניצחון של וינטרוב נותן לנו עכשיו הרבה כוח. סלע סבל מיום קשה, זה לא היה היום שלו, אבל אנחנו נרים אותו לקראת ההמשך ואני מאמין שהוא יחזור ביום ראשון".

"ההתמודדות עכשיו מזכירה לנו את המפגש מול היפנים בשנה שעברה, כי גם אז היינו ב-1:1 בתום היום הראשון אחרי ניצחון של וינטרוב", הוסיף אייל רן, שגם התייחס לסמיכות של משחק הזוגות ליום הכיפורים. "אנדיוני רוצים להביא לנו את הנקודה ויש להם את הטניס כדי לעשות את זה. המשחק יסתיים בזמן? זה לא משנה. יסתיים או לא יסתיים, אנחנו לא נהיה על המגרש ביום כיפור ויהי מה. אני מקווה שאנדיוני יביאו לנו את הנקודה".