צפו במהפך: סרביה מול צ'כיה בגמר הדייויס

דיוקוביץ' וטיפסרביץ' ניצחו את קנדה ויפגשו את האלופה המכהנת בגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.13 - 21:48
תחילת כתבה

ישראל כשלה אמנם במשחקי ההעפלה לבית העליון של גביע דייויס, אלא שלא רק היא נטלה חלק במפעל החשוב ביותר של הטניס: הערב (ראשון) נקבעו שתי הנבחרות שהעפילו לגמר. האלופה המכהנת, צ'כיה, תתמודד שוב על התואר ותפגוש את סרביה, שעלתה בדרך הכי מתוקה שיש.

סרביה - קנדה 2:3
הנבחרת המזרח אירופית היתה עם רגל וחצי בחוץ, אך הצליחה לקום מהקבר ולבצע מהפך גדול, בניסיון להשיב אליה את התואר שבו זכתה ב-2010. אחרי יומיים של משחקים, עמדה התוצאה על 1:2 לזכות הקנדים דווקא. נובאק דיוקוביץ' דרס את ואשק פוספיסיל, אך הניצחונות של מילוש ראוניץ' על יאנקו טיפסרביץ' ובמשחק הזוגות, שמו את הצפון אמריקנים בעמדת עליה.

היום, המדורג 1 בעולם הוכיח שוב עד כמה הוא טוב ושההפסד לרפאל נדאל בגמר ה-US OPEN הרחק מאחוריו. בעוד תצוגה נהדרת מול הקהל הביתי, הוא פשוט לא השאיר שום סיכוי לראוניץ' והבטיח לעצמו ולסרביה 6:7, 2:6, 2:6. לאחר מכן, הכל התנקז לקרב בין טיפסרביץ' לפוספיסיל, והרוח הגבית היתה עם מי שעד לא מזמן היה בטופ 10 העולמי. עם דחיפה עצומה של הקהל, ניצח טיפסרביץ' בשלוש מערכות חלקות - 6:7, 2:6, 6:7 ושלח את הסרבים לגמר.

צ'כיה - ארגנטינה 2:3
למען האמת, משחקי היום התקיימו בעיקר לפרוטוקול, בשל העובדה שאלופת 2012 הוליכה 0:3 כבר לאחר יומיים של משחקים. ראדק סטפאנק דרס את חואן מונאקו, תומאס ברדיץ' לא ממש התקשה מול לאונרדו מאייר והשניים הביאו את הנקודה השלישית יחד במשחק הזוגות. לפיכך, הצ'כים העלו את המחליפים - שהפסידו פעמיים - במשחקים התקיימו בשיטת הטוב משלושה (ולא הטוב מחמישה, כפי שנהוג תמיד). תחילה היה זה הוראסיו סבאז'וס שניצח את לוקאש רוסול, מאייר השיג את הנקודה השניה עם ניצחון על ייז'י ווסלי.

תוצאות נוספות בבית העליון:
ספרד - אוקראינה 0:5
הולנד - אוסטריה 0:5
קרואטיה - בריטניה 4:1
שוויץ - אקוודור 1:4
גרמניה - ברזיל 1:4