הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נצחון חוץ: צפו בדל פוטרו זוכה בבאזל עם 1:2 על פדרר

תואר רביעי של הארגנטיני השנה, השוויצרי נוצח מול קהל תומך בעיר הולדתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.13 - 17:52

גם יתרון הביתיות לא עזר לרוג'ר פדרר. חואן מרטין דל פוטרו זכה היום (ראשון) בטורניר באזל אחרי 6:7, 6:2, 4:6 על השוויצרי, הטניסאי המעוטר בהיסטוריה ויקיר האוהדים. הארגנטיני עם תואר רביעי ב-2013 וניצחון חמישי בקריירה על פדרר, שימשיך לנסות את מזלו בפריז ובטורניר המאסטרס בלונדון.

כמה שפדרר רצה את זה. שנה לא פשוטה עברה על הפנומן המזדקן, שנאבק בכל כוחו כדי לשמור על יכולתו להתחרות בצמרת הגבוהה. זה הספיק בינתיים לתואר אחד בלבד השנה (האלה), והוא כל כך קיווה שבעיר הולדתו יגיע השני. לפרקים, פדרר נראה מצוין ובלא מעט נקודות נראה כמו הטניסאי הענק שהוא היה עד לא מזמן. ביותר מדי רגעים אחרים הוא איבד ריכוז ונכנע לעוצמה האדירה שמספק הפור הנד של דל פוטרו.

המערכה הראשונה היתה הכי צמודה שאפשר. השניים שמרו על ההגשות עד ל-3:4 לדל פוטרו, שבמשחקון השמיני השיג שבירה ועלה ל-3:5. פדרר התעורר בזמן ושבר מיד בחזרה, עם גיים נהדר על האפס, כשהוא כופה בהמשך שובר שיוויון. דלפו היה מרוכז וחד יותר, כאשר 2:7 בטיי ברייק סידר לו יתרון מערכה.

הסט השני היה כולו פדרר. השוויצרי שבר מוקדם ל-0:2, עלה בקלילות ל-2:5 ואז השיג שבירה נוספת בדרך ל-2:6 משכנע. במקום למנף את המומנטום לתוך המערכה השלישית, פדרר נרדם וראה את דל פוטרו המצוין שועט קדימה. הארגנטיני שבר ל-0:1 ולא הביט לאחור. במצב של 4:5  הוא עבד קשה על הסרב. פדרר נלחם על חייו, אבל הארגנטיני הניף עוד פור הנד אימתני וסגר עניין. 4:6 והתואר שלו.

פדרר ודל פוטרו ממשיכים לפריז, לעוד טורניר באולם. אם לא יקרו לו תקלות בדרך, השוויצרי יגיע עם הארגנטיני גם לקרב על התואר האחרון של 2013 - גמר המאסטרס בלונדון, שייפתח ב-4 בנובמבר בהשתתפות 8 המדורגים הבכירים. פדרר, 6 בעולם, יגיע בדירוג הנמוך ביותר איתו נכנס אי פעם לטורניר הגמר.