הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פאריס: פדרר בשמינית, הבטיח מקום במאסטרס

השוויצרי גבר על אנדרסון. נדאל עבר את גראנויירס, ברדיץ' העפיל והאס הודח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.10.13 - 23:06
סיבה לחייך. רוג'ר פדרר (gettyimages)
סיבה לחייך. רוג'ר פדרר (gettyimages)
תחילת כתבה

רוג'ר פדרר לא רגיל להבטיח את מקומו בטורניר המאסטרס ממש ברגע האחרון, אבל הוא בטח שמח שזה נגמר ושהוא בפנים. השוויצרי שריין לעצמו הערב (רביעי) את המקום בלונדון כשהשיג ניצחון אחד, בדיוק כפי שהיה צריך, בטורניר פריז. מקום אחד נותר עדיין בין 8 המדורגים הבכירים של 2013, כאשר רישאר גאסקה, סטניסלאס וואוורינקה ומילוש ראוניץ' נאבקים עליו.

פדרר (6 בעולם) לא בשנה מבריקה, בלשון המעטה, אבל האמונה עדיין שם ומי יודע, אולי גם היכולת עוד תחזור. לסיבוב השני בפריז הוא עלה אוטומטית והערב הוא המשיך לשמינית הגמר עם 4:6, 4:6 על קווין אנדרסון (דרום אפריקה, 21) תוך שעה ו-22 דקות, כשהוא מבטיח כאמור את מקומו במאסטרס. שבירה אחת הספיקה לפדרר כדי לסגור את המערכה הראשונה, כאשר בשניה הוא נשבר פעם אחת בעצמו, אבל החזיר בברייק כפול והכניע סופית את אנדרסון.

בשלב מחכה לפדרר פיליפ קולשרייבר (גרמניה, 23), שטאטא בקלות את בן ארצו טומי האס (11) עם 2:6, 2:6.  המנצח בהתמודדות הזו צפוי לפגוש ברבע הגמר את חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה, 5), שהדיח את מארין צ'יליץ' (קרואטיה, 41) עם 4:6, 6:7. רק השבוע דל פוטרו ניצח את פדרר בגמר טורניר באזל, והשוויצרי בטח רוצה הזדמנות לנקום.

גם המדורג 1 בעולם רפאל נדאל בשמינית הגמר, ואף אחד לא באמת מופתע. השור ממאיורקה עבד די קשה מול מרסל גרנויירס (ספרד, 39) אבל ניצח בסופו של דבר 5:7, 5:7, בדרך למפגש מול ייז'י יאנוביץ' (פולין, 14) שעבר את סנטיאגו חיראלדו (קולומביה, 80) עם ניצחון 6:7, 3:6.

רישאר גאסקה (צרפת, 10) קרוב להבטחת המקום במאסטרס, כלמעשה הדבר היחיד שימנע ממנו ומוואוורינקה לשחק בלונדון הוא זכיה של מילוש ראוניץ' בטורניר פריז. גאסקה ניצח הערב 5:7, 7:6, 3:6 את פרננדו ורדאסקו (ספרד, 34) ומחכה לקיי נישיקורי (יפן, 19) שהדיח אתמול את ג'ו ווילפריד טסונגה (צרפת, 9), שאיבד סיכוי להתברג בשמיניה שתתכנס בבירת אנגליה. המסע של ראוניץ' (קנדה, 11) לעבר התואר, ולמעשה לעבר המאסטרס ימשך עם קרב מול רובין האסה ההולנדי בסיבוב השני. במשחק נוסף, תומאס ברדיץ' ניצח 2:6, 5:7 את פאבלו אנדוחאר.