תוניסיה עפה מהדייויס, בשל החרם על ויינטרוב

המדינה אסרה על מאלכ ג'זירי לשחק מול הישראלי, ותיענש בשנה של הרחקה. "יש לנו אפס סובלנות לאקט כזה", אמר נשיא איגוד הטניס העולמי. יו"ר האיגוד בישראל, אסי טוכמאייר: "החלטה נבונה. שיפנימו, ויחזרו עוד שנה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.11.13 - 14:32
בניגוד לרוח הספורט. וינטרוב וג'זירי
בניגוד לרוח הספורט. וינטרוב וג'זירי
תחילת כתבה

איגוד הטניס העולמי לא הבליג על החרם שכפתה תוניסיה על שחקנה מאלכ ג'זירי, שנאלץ לא לעלות לשחק מול הישראלי אמיר ויינטרוב. תוניסיה נענשה היום (שבת) בהרחקה של שנה אחת מגביע דייויס, בגין הפרעה למהלך התקין של המפעל.

ההצבעה בדבר העונש של תוניסיה היתה פה אחד, כאשר הנציג התוניסאי באיגוד העולמי הוציא את עצמו מהדיון בשל ניגוד אינטרסים ברור. בישיבה הוחלט כי אין לעבור לסדר היום על מעשה לא ספורטיבי שכזה, וטוניסיה לא תוכל לשחק בדייויס לאורך כל 2014.

"אין מקום לדעות קדומות משום סוג בספורט ובחברה בכלל", אמר נשיא האיגוד העולמי פרנצ'סקו ביטי, "החלטנו לשלוח מסר חריף לפדרציית הטניס התוניסאית, שלהתנהגות כזאת תהיה לנו אפס סובלנות. הגענו למסקנה שהשעייה מהמפעל שהוקם כבר 113 שנה, במטרה לעודד הבנה בין המדינות דרך הספורט, ישמש כשיעור טוב לטוניסיה, ועונש הולם להתנהגות המצערת הזו".

כזכור, מאלכ ג'זירי (כיום 215) לא הופיע בתחילת החודש למשחק ברבע גמר טורניר טשקנט מול אמיר וינטרוב. אחיו של השחקן התוניסאי הבהיר אז לתחנת רדיו מקומית כי הגיע הוראה מגבוה להחרים את המשחק, והוסיף כי אותה הוראה הגיעה במייל ישירות ממשרדו של שר הספורט של תוניסיה, טארק טיאב.

"אנחנו חושבים שזו החלטה נבונה של האיגוד הבינלאומי, שאומר אמירה ברורה והיא שלפוליטיקה אין שום מקום בספורט", אמר יו"ר איגוד הטניס הישראלי, אסי טוכמאייר, "אנו מקווים שיפנימו את המסר ויחזרו בשנה הבאה לגביע דיוויס".