איטליה זכתה בפדרציה עם 0:3 על רוסיה בגמר

שרה אראני השלימה את הניצחון בקליארי עם 1:6, 1:6 קליל על אליסה קלייבנובה, שרשמה הופעה ראשונה במפעל מאז החלימה מסרטן

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.13 - 13:33
יש גביע, והוא איטלקי
יש גביע, והוא איטלקי
תחילת כתבה

גביע הפדרציה 2013 של איטליה. מול יציעים מלאים בקליארי, האיטלקיות השלימו 0:3 על רוסיה בגמר וחגגו זכיה על החימר הביתי. שרה אראני (7 בעולם) היתה זו שסגרה עניין בהתמודדות, עם 1:6, 1:6 קליל על אליסה קלייבנובה (183).

זה היה של איטליה לכל אורך הדרך. אתמול היה זו רוברטה וינצ'י (13) שפתחה את הגמר עם 7:5, 5:7, 6:8 דרמטי על אלכסנדרה פאנובה (186), כשאחריה גם אראני עשתה את העבודה עם 1:6, 4:6 על אירינה חרומאצ'בה בת ה-18 (236). היום, כאמור, אראני חתמה את ההתמודדות, והעניקה את התואר לאיטליה בפעם הרביעית בתולדותיה.

נראה שלרוסיה לא היה הרבה סיכוי ללא השחקניות הבכירות שלה. מריה שראפובה נעדרה מהמפגש בשל פציעה בכתף, אבל אחרות - כמו קוזנצובה (21), קירילנקו (18), וסנינה (25) ופבליוצ'נקובה (26) - בחרו שלא להגיע והעדיפו את טורניר סופיה בסבב הנשים העולמי. וכשכל כך הרבה כוכבות מוותרות על גמר הפדרציה, זה הופך להתמודדות של נבחרת אחת.

אחת שדווקא כן הגיע לשחק היא כאמור קלייבנובה (דורגה 20 בשיאה), שאמנם הובסה היום על ידי אראני אבל משלימה קאמקב מרגש, עם הופעה ראשונה בגביע הפדרציה מאז התאוששה מסרטן מסוג הודג'קינס. תוך 59 דקות הקאמבק הזה הסתיים.

"אני מכירה את אליסה, היא שחקנית נהדרת", אמרה אראני בסיום, "כשיש כל כך הרבה לחץ כל נקודה היא חשובה. אנחנו מאוד שמחות, זה היה שבוע נהדר עבורנו. יש המון אנשים שהזכיה הזאת מאוד משמעותית עבורם". המפגש יושלם, לפרוטוקול בלבד, עם משחק הזוגות בין פאלביה פנטה וקארין קנאפ לבין מרגריטה גספריאן אירינה חרומאצ'בה.