גמר גביע דייויס: 1:1 בין סרביה לצ'כיה בבלגרד

אחרי שדיוקוביץ' דרס 0:3 את סטפאנק, ברדיך הגיב עם 0:3 על ליוביץ' הצעיר

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.13 - 21:48
דיוקוביץ'. לא איכזב לעיני הקהל הביתי (gettyimages)
דיוקוביץ'. לא איכזב לעיני הקהל הביתי (gettyimages)
תחילת כתבה

ארבעה ימים אחרי שהניף את התואר האחרון בעונת ה-ATP, נובאק דיוקוביץ' החל הערב (שישי) את הדרך לגביע נוסף, הפעם גביע דייויס. הטניסאי הסרבי (2 בעולם) עשה את שלו עם ניצחון 5:7, 1:6, 4:6 על ראדק סטפאנק (44), אבל תומאס ברדיך (7) הגיב עם 3:6, 4:6, 3:6 משלו על דושאן ליוביץ' חסר הניסיון (117), כדי לקבוע 1:1 בין סרביה לצ'כיה במפגש הגמר.

דיוקוביץ'-סטפאנק 0:3
לעיני יציעים גדושים ולוהטים בבלגרד, דיוקוביץ' ניער מעליו את העייפות והביא את הטניס הכי טוב שלו. את המערכה הראשונה הוא פתח קצת לאט, אבל שבר את ההגשות של הצ'כי במשחקון ההגשה השלישי שלו ועלה ל-2:4. סטפאנק התאושש וברגע האמת שבר את דיוקוביץ' בחזרה ל-5:5, אך "נולה" נתן פוש כדי לנצח 5:7.

הסט השני כבר היה הרבה יותר חד-צדדי. אחרי ששני השחקנים לקחו את משחקוני ההגשה הראשונים שלהם, דיוקוביץ' ניצח ב-5 משחקונים ברציפות כדי לרשום 1:6. סטפאנק הוותיק הוכיח רוח קרב במערכה השלישית והצליח להישאר צמוד עד ל-4:4, אך היכולת של "הג'וקר" מהקו האחורי הכריעה והוא שבר שוב כדי להשלים 4:6 וניצחון אחרי שעתיים ו-10 דקות.

הסטטיסטיקה מלמדת שדווקא סטפאנק חבט יותר ווינרים, 23 לעומת 21 של הסרבי, אבל מה שהכריעו היו הטעויות המחויביות - לצ'כי היו 52 כאלה לעומת 27 בלבד של דיוקוביץ'. בנוסף, דיוקוביץ' ניצל 5 מ-6 הזדמנויות שבירה, לעומת שבירה אחת של סטפאנק ב-8 ניסיונות.

ליוביץ'-ברדיץ' 3:0
בהתחשב בנסיבות, ליוביץ' עשה את המיטב. עבור הטניסאי בן ה-23, שהחליף את ינקו טיפסרביץ' הפצוע, היה מדובר במשחק הראשון בקריירה במתכונת של הטוב מ-5 מערכות, והוא נתן פייט יפה לברדיך. אבל הצ'כי המצוין ניצל את היתרון שלו בעצמה ובהגשות כדי להשתלט על המשחק ברגעים החשובים ולהרוס למקומיים את החגיגות.

ברדיך חבט 5 אייסים לעומת 2 בלבד של ליוביץ', כאשר הוא מנצח ב-87 אחוזים מהנקודות על ההגשה הראשונה שלו. בצורה הזו, לסרבי לא היה סיכוי לשבור את הצ'כי, והוא כלל לא הצליח להגיע לכדי נקודת שבירה. ברדיך שבר ארבע פעמים, כולל במשחקון האחרון שהכריע את ההתמודדות. כעת מצפה לשתי הנבחרות משחק הזוגות בשבת, בין איליה בוזוליאק וננרד זימוניץ' הסרבים, לבין יאן האייק ולוקאש רוסול הצ'כים.