פעמיים ברצף: צפו בצ'כיה זוכה בגביע דייוויס

סטפאנק דילג מעל ליוביץ', קבע 2:3 מול סרביה ונרשם בספרי ההיסטוריה. ניצחון של נולה על ברדיץ' מוקדם יותר, לא עזר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.13 - 20:28
תחילת כתבה

אחרי 5 משחקים מותחים זה קרה: צ'כיה גברה 2:3 על סרביה בגמר גביע דייויס וזכתה בתואר. זה התחיל רע עבורה כשנובאק דיוקוביץ' ניצח את תומאס ברדיץ' וקבע 2:2, אבל ראדק סטפאנק הביס את דושאן ליוביץ' במשחק החמישי והגורלי ורשם זכייה שנייה ברציפות לנבחרתו.

סטפאנק (44 בעולם) דילג בקלילות מעל המשוכה הסרבית עם 3:6, 1:6, 1:6 מוחץ והפערים הגדולים בין שני השחקנים ניכרו בכל תנועה על המגרש. אם במערכה הראשונה ליוביץ' (111) עוד היה יריב לגיטימי, במערכה השנייה סטפאנק על ל-0:3 קליל ומשם הוא פשוט שייט לעבר הניצחון.

ראדק סטפאנק הוא בסך הכל השחקן השלישי בהיסטוריה שרושם את שמו על שני תארי דייויס, הוראשון שעושה זאת ברצף. בעונה שעברה הוא גם שיחק את המשחק החמישי, כאשר גבר על ניקולאס אלמגרו בתחרות ה-100 של גביע דייויס שנערכה בפראג.

קצת לפני כן, נובאק דיוקוביץ' (2 בעולם) ניצח 4:6, 6:7, 2:6 את תומאס ברדיץ' (7) והישווה ל-2:2 במשחקים. הסרבי צלח את המערכה הראשונה די בקלות אך בשנייה נתקל ביריב העיקש שברדיץ' יכול להיות. הצ'כי כבר הוביל 4:5 ויכול היה לנצח את המשחק אבל חבטה שטותית שלו הוציאה אותו מריכוז, וגם מהמשחק. נולה התעשת, נכנס לסדק והצליח לעלות ל-0:2 במערכות. המערכה האחרונה כבר היתה כולה של הסרבי ואחרי שעתיים ו-41 דקות הוא שאג את שאגת הניצחון המפורסמת. בסיום, השאגה היתה דווקא בצד השני.