הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מפגש ענקים: פדרר רוצה לנקום במארי

היום ב-10:30: השוויצרי מול הבריטי בקרב הגדול של רבע הגמר במלבורן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.01.14 - 00:00
רק אחד ימשיך לחצי הגמר. פדרר ומארי (אינפוגרפיקה: אריק פרימו)
רק אחד ימשיך לחצי הגמר. פדרר ומארי (אינפוגרפיקה: אריק פרימו)
תחילת כתבה

אליפות אוסטרליה כולה עברה טוויסט מדהים כאשר נובאק דיוקוביץ', אלוף שלוש השנים האחרונות, הודח על ידי סטאניסלאס ואוורינקה ברבע הגמר. מכך, ניתן להסיק מסקנה פשוטה: ב-2014, מלבורן תכתיר אלוף חדש, וייתכן מאוד כי יהיה זה המנצח בקרב הטיטאנים היום (רביעי, 10:30), בין רוג'ר פדרר לבין אנדי מארי.

אין ספק שההפסד של נולה טרף מחדש את הקלפים - שכן כעת כל אחד מהנותרים יכול להרגיש פייבוריט ללכת עד הסוף. אם לפני פתיחת האליפות היו כאלו שהמעיטו בערכו של פדרר, הרי שאחרי ההצגה מול טסונגה בשמינית הוא פתאום נראה כמו קונטנדר אמיתי. לראשונה מזה זמן רב, שיאן הזכיות בגראנד-סלאמים הציג את הטניס שהפך אותו לטניסאי הגדול בהיסטוריה, וכזה ששיאו לא רחוק מדי.

אלא שעם כל הכבוד לטסונגה, כעת ממתין לפדרר מכשול גבוה יותר והוא יתמודד מול האיש שניצח אותו במלבורן רק לפני שנה. ב-2013, בשלב חצי הגמר, היה זה מארי שחגג בתום מותחן של חמש מערכות - רק כדי להפסיד בגמר לדיוקוביץ'. הפעם, כאמור, אחרי שהסרבי הודח, גם לבריטי מותר לחלום על זכיה באחד בשני המייג'ורים בהם טרם זכה.

מאזן המפגשים ההיסטורי בין השניים עומד על 9:11 לטובת מארי, שיצא עם ידו על העליונה בשלושה מתוך ארבעת המשחקים האחרונים ביניהם. באוסטרליה, אגב, הם התמודדו זה מול זה רק פעמיים, כאשר פרט לקרב ב-2013 היה אחד נוסף ב-2010 - בו ניצח פדרר. מי שימשיך לחצי הגמר אמור להיתקל ברפאל נדאל הנהדר, זאת במידה שגריגור דימיטרוב לא יעשה מעשה ואוורינקה וידהים את השור הספרדי.