הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד תחנה בדרך לתואר? נדאל בחצי לאחר 1:3 על דימיטרוב

הספרדי הוכיח שוב מאיזה חומרים הוא עשוי אחרי שחזר מפיגור בדרך ל-6:3, 6:7, 6:7, 2:6. היריב הבא של השור ממאיורקה: פדרר או מארי. איך שלא תסתכלו על זה, הוא יגיע לקרב בשישי כפייבוריט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.01.14 - 09:39
נדאל, שרד מותחן (GETTYIMAGES)
נדאל, שרד מותחן (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי שנובאק דיוקוביץ' הודח ברבע הגמר על ידי סטניסלאס ואוורינקה, רפאל נדאל ניסה להימנע הבוקר (רביעי) מגורל דומה. המדורג 1 בעולם, שחולם על זכיה שניה בקריירה באליפות אוסטרליה הפתוחה, לא היה במיטבו, אולי גם בגלל הפציעה ביד, אבל ידע לחזור מפיגור מול גריגור דימיטרוב והעפיל לחצי הגמר. היריב הבא: רוג'ר פדרר או אנדי מארי.

נדאל פתח את ההתמודדות בצורה מהוססת מאוד וכבר במשחקון ההגשה הראשון שלו נשבר על ידי הבולגרי הצעיר (22 בעולם), שהמשיך ל-3:6 מרשים במערכה הראשונה בתוך 32 דקות בלבד. סנסציה נוספת במלבורן? לא כל כך מהר.

במערכה הבאה השור ממאיורקה הצליח לשבור ראשון, אבל דימיטרוב לא נשבר מנטאלית, שבר חזרה וכפה שובר שיוויון. שם, הספרדי בן ה-27 היה גדול על יריבו (לו זו הופעה ראשונה ברבע גמר גראנד סלאם) ועם 3:7 די קליל הוא השווה את מניין המערכות.

המערכה השלישית הגיעה אף היא לשובר שיוויון ודימיטרוב השיג בה כבר נקודת מערכה, אבל אז שלח חבטה פשוטה יחסית לחוץ ואיפשר לנדאל לעלות ליתרון אחרי 7:9 דרמטי. אותה החמצה כנראה לא יצאה מראשו של דימיטרוב, שנשבר מיד עם פתיחת הסט הרביעי. נדאל שמר על ההגשות שלו בקלות, השלים 2:6 ועלה לחצי הגמר במלבורן.

נדאל, שנעדר מאליפות אוסטרליה בשנה שעברה בעקבות פציעה, יפגוש בחצי הגמר את אחד מהיריבים המושבעים שלו, רוג'ר פדרר או אנדי מארי. מפגש עם השווייצרי הוא בוודאי יותר פיקנטי, אבל נדמה כי לבריטי יש יותר סיכוי לגבור על המדורג 1 בעולם.