"לא ציפיתי שאגיע אי פעם לגמר גרנד סלאם"

ואוורינקה אחרי הניצחון על ברדיץ': "מדהים אותי רק לדמיין על גמר מול פדרר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.14 - 18:07
ואוורינקה, קבע היסטוריה פרטית (GETTYIMAGES)
ואוורינקה, קבע היסטוריה פרטית (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

רוג'ר פדרר עוד עשוי לזכות בתואר גראנד סלאם מספר 18 ובכך הסיפור שלו יאפיל על השאר, אבל גם אם זה יקרה, אסור בשום אופן לשכוח את מה שעשה סטניסלאס ואוורינקה באליפות אוסטרליה הפתוחה. אחרי שהדהים את נובאק דיוקוביץ' ברבע הגמר, המדורג 8 בעולם העפיל היום (חמישי) לגמר טורניר מייג'ור לראשונה בקריירה, שם ייתכן כי יפגוש את אלילו הגדול.

ואוורינקה, שניצח את תומאס ברדיץ' ב-4 מערכות (3:6, 7:6, 6:7, 6:7) והבטיח לעצמו זכות להיאבק על התואר היוקרתי ביום ראשון, היה נרגש מאוד בסיום: "אני מרגיש נהדר, זה הישג מדהים עבורי. לא ציפיתי שאגיע אי פעם לגמר גראנד סלאם. אני עובד קשה לאורך שנים רבות, מנסה לשפר את המשחק שלי באצטדיונים גדולים. עכשיו אני בגמר גראנד סלאם, אז אני לא יכול להיות שמח יותר".

כשהתייחס לאפשרות שיפגוש את פדרר, שיאן הזכיות בטורנירי גראנד סלאם, ואוורינקה נשמע נרגש עוד יותר. "גמר מול פדרר יהיה מדהים עבור שווייץ כולה", אמר המדורג 8. "הוא השחקן הטוב בכל הזמנים, עבורי זה גמר ראשון בקריירה. מדהים אותי רק לדמיין על גמר מול רוג'ר פדרר".

ברדיץ', שמדורג מקום אחד מעל ואוורינקה, פיספס הזדמנות להעפיל לגמר גראנד סלאם שני בקריירה (הפסיד לרפאל נדאל בווימבלדון 2010), אבל לא איבד את הפאסון. "ואוורינקה הוא השחקן שעשה את השיפור הגדול ביותר במשחק שלו בשנה האחרונה", פירגן הנפיל הצ'כי. "מאז שהוא החל לעבוד עם מגנוס נורמן, היכולת שלו לחלוטין ברמה אחרת".