הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואוורינקה עלה למקום 3 בעולם, פדרר ירד ל-8

אלוף אוסטרליה קפץ שמונה שלבים בדירוג ה-ATP, בן ארצו המעוטר צנח שני מקומות. זוכת הנשים נה לי במקום השלישי, שראפובה ירדה ל-5

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.14 - 10:48
השתלם לו. ואוורינקה (gettyimages)
השתלם לו. ואוורינקה (gettyimages)

שווה לזכות באליפות אוסטרליה הפתוחה. זה לא רק ה-1.6 מיליון דולר שסטניסלאס ואוורינקה שלשל לכיסו בעקבות הניצחון על רפאל נדאל אתמול (ראשון) בגמר במלבורן, זה גם הזינוק למקום השלישי בעולם בדירוג ה-ATP שהתפרסם היום.

השוויצרי, שהחל את הטורניר במקום השמיני בעולם, התקדם 5 שלבים והתייצב מאחורי רפאל נדאל ונובאק דיוקוביץ', הספרדי שמר על הפסגה ואף הגדיל את הפער על פני הסרבי, שהודח על יד ואוורינקה כבר ברבע הגמר אחרי שבשנה שעברה זכה בתואר. חואן מרטין דל פוטרו עלה שלב אחד למקום ה-4 למרות ההדחה בסיבוב השני, זאת בעקבות ירידתם של דויד פרר (5) ואנדי מארי (6).

רוג'ר פדרר, שהפסיד לנדאל בחצי הגמר וראה את בן ארצו מניף את הגביע, רשם את הדירוג הנמוך ביותר שלו מאז זינק לצמרת בתחילת העשור הקודם. הפנומן, שמחזיק ב-17 תארי גראנד סלאם, מדורג מהיום רק במקום ה-8 בעולם. בזווית הישראלית, דודי סלע, שהודח כבר בסיבוב הראשון, צנח 8 שלבים אל המקום ה-76.

אלופת הנשים, נה לי, עלתה מקום אחד בדירוג ה-WTA והיא במקום ה-3 בעולם. סרינה וויליאמס, שהפסידה לאנה איבאנוביץ' בשמינית הגמר, שמרה על הפסגה. אגניישקה רדוואנסקה, ששוב איכזבה עם הפסד לדומיניקה סיבולקובה בחצי הגמר, עלתה בכל זאת שלב אחד והתייצבה במקום ה-4 בעולם. מריה שראפובה, עוד אחת ממאוכזבות מלבורן, ירדה שני שלבים אל המקום ה-5.

הישראלית הבכירה, שחר פאר, הודחה כבר בסיבוב הראשון במלבורן וזה עלה לה בצניחה של 11 שלבים אל המקום ה-86 בעולם. יוליה גלושקו עפה בדיוק באותו הסיבוב, אבל שמרה על המקום ה-90.