פדרר בא לדייויס: ישחק עם ואוורינקה בסרביה

הפנומן נותן כבוד לאלוף אוסטרליה הטרי, בסיבוב הראשון של המפעל. שווייץ פייבוריטית לניצחון בנובי סאד, כאשר הסרבים יחסרו את דיוקוביץ' (החל משישי, שידורים באתר)

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.01.14 - 11:24
חזור ללבוש אדום. פדרר עם ואוורינקה (gettyimages)
חזור ללבוש אדום. פדרר עם ואוורינקה (gettyimages)
תחילת כתבה

אלוף צריכים לקבל את הכבוד המגיע להם. גם רוג'ר פדרר מבין את זה מצוין, ובדיוק בגלל זה הוא נותן את מלוא הכבוד לאלוף אוסטרליה הטרי ובן ארצו סטניסלאס ואוורינקה. פדרר, בניגוד להרגלו, יצטרף לנבחרת הדייויס של שווייץ וישחק ממחר (שישי) מול סרביה בסיבוב הראשון בבית העליון של המפעל.

ההחלטה של פדרר להצטרף לנבחרת יכולה להיראות תמוהה בתחילה, ודאי לאור הניסיון המועט שלו במפעל, אבל מחשבה נוספת עוזרת להגיע אולי למסקנה אחרת: הטניסאי המעוטר בהיסטוריה, שירד בדירוג האחרון למקום ה-8 בעולם, מבין כי היעדרות הפעם מגביע דייויס לא תכבד את ואוורינקה, שחגג במלבורן ועלה למקום ה-3 בעולם. אם הטניסאי הבכיר של שווייץ מגיע, שהמחבט מספר 2 יישאר בבית?

פדרר גם נחשב לחבר טוב של בן ארצו, וזו עוד סיבה לפרגן לואוורינקה, שהניף בתחילת השבוע תואר גראנד סלאם ראשון בקריירה. השניים ישתפו שוב פעולה, והופכים באופן מיידי את שווייץ למועמדת לניצחון חוץ על סרביה, שתחסר את המדורג 2 בעולם נובאק דיוקוביץ'.

פדרר לא שיחק בדייויס מאז 2012, אז עזר לשוויץ לנצח את הולנד בפלייאוף העלייה לבית העליון. הפנומן בן ה-32 לא זכה מעולם בגביע דייויס, בשל מספר ההופעות המועט שלו, כאשר הישג השיא שלו במפעל הוא חצי הגמר ב-2003. אגב, ב-2012 פדרר שיתף פעולה עם ואוורינקה בטורניר הזוגות האולימפי בלונדון, אבל השניים הפסידו כבר בשמינית הגמר אחרי הפסד לאנדי רם ויוני ארליך.

שווייץ אמורה לטייל לשלב הבא, שכן סרביה מגיעה עם סגל שלא יכול להתמודד עם ואוורינקה ופדרר. נובאק דיוקוביץ', כאמור החליט לוותר על ההשתתפות כדי לנוח אחרי אוסטרליה ולהתכונן טוב יותר להמשך סבב ה-ATP. גם יאנקו טיפסרביץ', שלא משחק מאז אוקטובר בגלל פציעה בעקב, ייעדר. אם דיוקוביץ' לא יחליט לקצר את חופשת הסקי שלו, שם צולם בימים האחרונים מבלה עם חבריו, נראה שסרביה תהווה טרף קל בסוף השבוע הקרוב.

יתר המפגשים בסיבוב הראשון של גביע דייויס: ספרד - גרמניה; ארה"ב - בריטניה; ארגנטינה - איטליה; צ'כיה - הולנד; יפן - קנדה; צרפת - אוסטרליה; קזחסטן - בלגיה.