פדרר ודיוקוביץ' ייפגשו בגמר של אינדיאן וולס

השווייצרי לא ספר את דולגופולוב עם 3:6, 1:6. הסרבי הזיע וניצח את איסנר ב-3 מערכות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.03.14 - 01:18
נצחון 11 ברציפות. פדרר (GETTYIMAGES)
נצחון 11 ברציפות. פדרר (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אלכסנדר דולגופולוב בהחלט עשה ריצה מרשימה עד כה בטורניר האינדיאן וולס, אבל הערב (שבת) הריצה הזאת נקטעה בחצי הגמר, שכן האוקראיני נתקל במשוכה בלתי עבירה: רוג'ר פדרר, שבכושרו הנוכחי מצליח להעלות נשכחות לפרקים, ניצח 3:6, 1:6 והשלים העפלה לגמר נוסף, שם ינסה לזכות בטורניר בקליפורניה בפעם החמישית בקריירה. אלא שהמשימה לא תהיה קלה. מדוע? מי שינסה למנוע זאת ממנו הוא נובאק דיוקביץ' שהתגבר על ג'ון איסנר המקומי עם 5:7, 7:6, 1:6 מותח.

 

איזה שבוע מוצלח עובר על המדורג 8 בעולם. אחרי שזכה בטורניר בדובאי עם נצחונות על דיוקוביץ' וברדיץ' (בחצי הגמר ובגמר, בהתאמה), הכושר הנהדר שלו נמשך גם בקליפורניה. הערב הוא רשם נצחון 11 ברציפות והשלים העפלה לגמר מבלי לשמוט מערכה אחת בכל הטורניר, שסך הפרסים בו הוא יותר מ-5 מיליון דולר.

חצי שעה בדיוק לקח לפדרר לנצח את המערכה הראשונה ולהתרווח במושב הנהג באמצעות ניצול של נקודת השבירה הראשונה שנקרתה בדרכו, אחרי שהאוקראיני (28 בעולם) שילם ביוקר על טעויות שעשה במשחקון השמיני. בסט השני השבירה הגיעה כבר בתחילתו, ומשם השווייצרי לא הביט לאחור. דולגופולוב, שהעיף את נדאל בסיבוב השלישי והעפיל לחצי גמר ראשון בסבב ה-ATP, נכנע ללא קרב.

במשחק חצי הגמר השני, ניצח כאמור נובאק דיוקוביץ' את ג'ון איסנר. המדורג 2 בעולם נאלץ להזיע, אבל בסופו של דבר הצליח לגבור ב-3 מערכות על הנפיל האמריקאי (13). עבור הסרבי מדובר בנקמה קטנה על היריב שניצח אותו במעמד המקביל לפני שנתיים, גם אז זה הסתיים רק לאחר 3 מערכות.

דיוקביץ' עבר כאמור קשה ולקח את המערכה הראשון עם 5:7. בסט הבא, ובמצב של 5:6 לזכותו נולה כבר הגיע לניצחון במשחק כולו, אבל נשבר ובסופו של דבר איסנר הצליח לנצח 6:7 ולשלוח את ההתמודדות למערכה שלישית. שם האמריקאי כבר החל לסבול מכאבים ברגליו ונזקק למספר דקות של טיפול. זה לא ממש עזר לו ודיוקביץ' ניצל זאת בדרך ל-1:6 קליל.