ויינטרוב יפתח ב-12:00, סלע יעלה למשחק השני

הגרלת מפגש הדייויס מול סלובניה קבעה כי המחבט מס' 2 יעלה לשחק ראשון. לתכנית הרדיו של אתר ערוץ הספורט "5 באוויר" הוא אמר: "הם פייבוריטיים, אבל אנחנו באים לנצח"

לירון בכר  03.04.14 - 13:23
ויינטרוב, יפתח את המפגש (איגוד הטניס)
ויינטרוב, יפתח את המפגש (איגוד הטניס)
תחילת כתבה

זהו, נגמרו הספקולציות. עכשיו הכל ברור ומסודר לקראת פתיחת מפגש גביע דייויס על משטח החימר בסלובניה, שייצא לדרך בשישי ב-12:00. בסיום ההתמודדות המנצחת תשיג את הכרטיס לפלייאוף העליה לבית העליון של המפעל.

מי שיפתח את ההתמודדות עבור ישראל הוא אמיר ויינטרוב, המחבט מספר 2 והמדורג 198 בעולם, שיעלה לשחק מול בלאז' קאבצ'יץ' בן ה-27 (121 בעולם). מיד לאחר מכן יעלה למגרש דודי סלע (69), שיתמודד נגד בלאז' רולה בן ה-23 (118 בעולם). בשבת (15:00) יעלו אנדי רם ויוני ארליך למשחק הזוגות מול גרגור ז'מיליה ובלאז' רולה ובראשון יתקיימו מפגשי היחידים הנותרים: קאבצ'יץ' מול סלע ורולה נגד ויינטרוב.

"חימר זה לא המשטח האהוב עלי יותר קשה כי הוא יותר איטי, אבל באנו להילחם וזה לא תירוץ. נעלה בשביל לנצח גם על החימר", אמר ויינטרוב בתכנית הרדיו של אתר ערוץ הספורט "5 באוויר", "אנחנו ביחד בשבוע האחרון וזו הרגשה טובה. כולנו עם ההכנות, כל אחד מה שהוא צריך לעשות. הלחץ כבר נכנס ואנחנו מתרגשים ומחכים לצאת לדרך. זה לא סוד שסלובניה על חימר פייבוריטית, אבל אנחנו לא מסתכלים על זה. זו משוכה לא פשוטה, אבל אנחנו לא באים לוותר או נחותים, באים בשביל לנצח, נקודה".

"לא שיחקתי נגד קאבצ'יץ'", המשיך המחבט מספר 2, "הוא היה כבר בדירוג יותר גבוה והדירוג שלו כרגע משקר, הוא חוזר מפציעה. המשטח האהוב עליו זה חימר כך שזו לא תהיה משוכה פשוטה. הוא יציב אבל אני צריך לנצח גם אותו".

"היה שבוע מעולה, התנאים מצוינים והאווירה רגועה", אמר הקפטן אייל רן, "יש התקדמות בכל ההיבטים, גם ברמת השחק של השחקנים וגם בסבלנות על המגרש. התנועה על המגרש השתפרה במהלך השבוע ואנחנו מרגישים את רמת הדריכות".

"כמו בכל מפגש גביע דיוויס, אנחנו מכינים את עצמנו למשחקים ארוכים ואני סומך על השחקנים שיביאו טניס טוב, לחימה ואת הניסיון שלהם. אני בטוח שהנבחרת תהיה מאוחדת כל הזמן, והחבר'ה ימצאו את הדרך לחזק אחד את השני".