מונטה קרלו: פדרר גבר על דיוקוביץ' ועלה לגמר

המדורג 4 יתמודד מול ואוורינקה על התואר במונטה קרלו לאחר שניצח 5:7 ו-2:6 את הסרבי. בן ארצו לא התקשה מול דויד פרר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.14 - 18:12
במרחק ניצחון מתואר נוסף. פדרר (gettyimages)
במרחק ניצחון מתואר נוסף. פדרר (gettyimages)
תחילת כתבה

כמעט שנתיים חלפו מאז הפעם האחרונה שרוג'ר פדרר זכה בטורניר ATP על משטח החימר. מחר (ראשון) השווייצרי יוכל לעשות זאת פעם נוספת לאחר שהיום הוא השיג ניצחון נהדר בחצי גמר מונטה קרלו - 0:2 על נובאק דיוקוביץ', שנחשב לפייבוריט לזכיה בתואר לאחר הדחתו המפתיעה של רפאל נדאל. פדרר יפגוש בגמר את בן ארצו סטניסלאס ואוורינקה.

המערכה הראשונה הייתה צמודה, כאשר שני הענקים התקשו לשבור את ההגשות אחד של השני. התמונה השתנתה במשחקון ה-11, כאשר השווייצרי חזר מ-40:0 ולקח 6 נקודות רצופות על חשבון ההגשות של דיוקוביץ', בעיקר הודות לסדרת טעויות בלתי מחויבות של המדורג 2 בעולם. פדרר עלה ל-5:6 ובהמשך שמר על ההגשות כדי לנצח 5:7 ולעלות ל-0:1 במערכות.

פדרר המשיך לגלות דומיננטיות על חשבונו של דיוקוביץ', שעם עוד טעות מיותרת סידר ליריבו שבירה שניה במשחק ויתרון 1:2. מנגד, המדורג 4 בעולם המשיך לשמור על ההגשות שלו בקלות. בנקודה הזו נגמר לטניסאי הסרבי הכוח והוא נשבר פעם אחת נוספת ובכך סיים את דרכו במונטה קרלו. פדרר השלים 2:6 ו-0:2.

זה היה הניצחון הראשון של פדרר על נולה על חימר מאז המפגש הזכור ביניהם ברולאן גארוס של 2011, אז גבר השווייצרי 1:3 במערכות. המאזן בין שני טניסאי-העל עומד כיום על 16:18 לטובת פדרר. בגמר כאמור ייערך דרבי תוצרת שווייץ, לאחר שקודם לכן סטניסלאס ואוורינקה גבר 1:6 ו-6:7 על דויד פרר, שהיה אחראי אמש על הדחתו של נדאל.