הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגרלה סבירה לדודי סלע בצרפת. נדאל יסתבך?

הישראלי נגד יאנג (80). שיבוץ קשה לאלוף, פדרר מול ג'וקוביץ' בחצי הגמר? הגרלה קשה לפאר בסיבוב הראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.14 - 13:28
המשבר יחריף דווקא במגרש הביתי? (gettyimages)
המשבר יחריף דווקא במגרש הביתי? (gettyimages)
תחילת כתבה

מגרשי החימר בפריס כבר מטואטאים למשעי והכל מוכן. ביום ראשון ייפתח הגראנד סלאם השני של השנה, אליפות צרפת הפתוחה ברולאן גארוס, והיום (שישי) נערכה הגרלת המשחקים. דודי סלע זכה להגרלה נוחה יחסית, בעוד שבנשים שחר פאר ויוליה גלושקו ניצבות בפני אתגר לא קל.

סלע (110 בעולם), המחבט הבכיר של ישראל, יפגוש בסיבוב הראשון את דונלד יאנג האמריקאי, שמדורג במקום ה-80 בתבל. אם סלע ישכיל לעבור את המשחק הזה, הוא נמנע ממפגש עם אחד המדורגים הבכירים בסיבוב השני, אלא צפוי לפגוש את פליסיאנו לופס הספרדי (27).

אם מתייחסים להגרלה עצמה בכל מה שקשור לקרב על התואר, רפאל נדאל לא צפוי ללקק דבש אם הוא רוצה לשמור על הכתר בטורניר ה"ביתי" שלו. הספרדי, המדורג הבכיר בעולם, קירטע בטורנירי ההכנה, והוא אמור לפגוש כבר בשמינית הגמר את בן ארצו ניקולס אלמגרו שהעיף אותו בברצלונה.

אם הוא יגיע לרבע, שם הוא כבר אמור להתמודד מול ספרדי נוסף, דויד פרר. שאר רבע הגמר הצפויים, אם הכל ילך כשורה עבור הטניסאים הבכירים: נובאק ג'וקוביץ' - מילוש ראוניץ', רוג'ר פדרר - תומאס ברדיך, סטאניסלס ואוורינקה - אנדי מארי. צריך לציין שבמידה והם ינצחו בדרך, ג'וקוביץ' ופדרר יתמודדו בחצי הגמר.

שחר פאר (86) לא הצליחה להימנע ממדורגת בכירה כבר בסיבוב הראשון, וההגרלה זימנה לה קרב מול יוג'יני בושאר הקנדית, שמדורגת במקום ה-19 בעולם. אם בכל זאת היא תנצח, הישראלית אמורה לפגוש את יוליה גרג'ס הגרמניה, שהידרדרה עד למקום ה-108 בעולם אך עד לפני שנתיים הייתה בטופ 15.

גלושקו, לעומת זאת, ניהנתה מגורל קצת יותר נוח. הטניסאית הישראלית (98) תתמודד במשחקה הראשון נגד דונה וקיץ' הקרואטית, שמדורגת במקום ה-67 בעולם. בסיבוב השני צפויה להמתין למנצחת במשחק הזה קירסטן פליפקנס הבלגית (22).

בין המדורגות הבכירות, בולט במיוחד השיבוץ של סרנה וויליאמס באותו חלק של ההגרלה עם אחותה ונוס, כשהשתיין עשויות להיפגש זו מול זו כבר בסיבוב השלישי. יותר מכך, סרינה נמצאת במסלול התנגשות עם מריה שראפובה כבר ברבע הגמר. שאר המץ'-אפים האפשריים ברבע: אגניישקה רדוואנסקה - אנג'ליק קרבר, פטרה קביטובה - סימונה האלפ, נה לי - ילנה ינקוביץ'.