הנציגה הבכירה: גלושקו עלתה לסיבוב השני ברולאן גארוס

אחרי שסלע ופאר הודחו, גלושקו נותרה הישראלית היחידה עם 5:7, 6:2, 4:6 על וקיץ' הקרואטית אחרי שעתיים ו-20 דקות. בשלב הבא ממתינה לה משוכה גבוהה יותר: פליפקנס הבלגית (21 בעולם)

לירון בכר  27.05.14 - 18:31
צדיקה בסדום. גלושקו (gettyimages)
צדיקה בסדום. גלושקו (gettyimages)
תחילת כתבה

דודי סלע ושחר פאר נחשבים אמנם לשני הטניסאים הישראלים הבכירים, אלא שהערב (שלישי) יוליה גלושקו הוכיחה שהטענה הזו עדיין נתונה לוויכוח: המדורגת 98 בעולם הפכה לנציגה היחידה בכחול-לבן שעברה סיבוב ברולאן גארוס.

גלושקו עבדה קשה מאוד מול דונה וקיץ' הקרואטית בת ה-18 (67 בעולם) ורק לאחר שעתיים ו-20 דקות ניצחה 5:7, 6:2, 4:6 את יריבתה בדרך לסיבוב השני בגראנד סלאם היחידי בסבב המשוחק על חימר. יריבתה הבאה תהיה כבר משוכה גבוהה בהרבה: מדובר בקריסטין פליפקנס הבלגית (21 בעולם), שהגיעה לרבע הגמר בווימבלדון האחרון. ״אני מאוד שמחה שהתחלתי את הטורניר ברגל ימין", סיפרה גלושקו לאתר ערוץ הספורט. "עכשיו אני כבר מתחילה להתכונן למשחק הבא".

אז איך גלושקו עשתה את זה? המערכה הראשונה היתה מתישה במיוחד וארכה לא פחות מ-59 דקות. הישראלית שברה פעמיים את יריבתה (לעומת שבירה אחת) ונהנתה מ-29 טעויות לא מחויבות של הקרואטית בדרך ליתרון של 0:1 במערכות.

הסט השני כבר היה נעים הרבה פחות עבור גלושקו, שהכניסה את ההגשות הראשונות באחוזים נמוכים ונשברה שלוש פעמים בדרך ל-6:2. אלא שבמערכה הקובעת, שהיתה צמודה בהרבה, גלושקו גילתה הרבה אופי, חזרה מפיגור וזכתה כאמור בניצחון היוקרתי.

גלושקו כבר היתה בפיגור של 4:3, כאשר וקיץ' היתה זו שהגישה. כאן, העלתה יוליה הילוך, זכתה בשלושה משחקונים רצופים וחגגה עליית בכורה בקריירה לסיבוב השני בצרפת. במידה שתנצח גם את פליפקנס, היא תשווה את הישג השיא שלה במייגו'רים - הסיבוב השלישי - אליו הגיעה בארצות הברית ב-2013.