הפתעה בפריז: גלושקו עלתה לסיבוב השלישי

הישראלית ניצחה 4:6, 6:3, 4:6 את פליפקנס (בלגיה, 22 בעולם), תעלה למקום 83 בעולם ותחלוף על פני שחר פאר בדירוג. היריבה הבאה תהיה שרה אראני (11), פיינאליסטית 2012. גלושקו: הקהל הישראלי נתן לי הרבה מאוד בטחון

לירון בכר  29.05.14 - 13:55
יום ענק בפאריז. גלושקו (gettyimages)
יום ענק בפאריז. גלושקו (gettyimages)
תחילת כתבה

הישג שיא ליוליה גלושקו. הישראלית (98 בעולם) העפילה לסיבוב השלישי ברולאן גארוס אחרי ניצחון מפתיע 4:6, 6:3, 4:6 על קירסטן פליפקנס (בלגיה, 22). זו היתה ההופעה השניה בלבד של גלושקו בפריז, כאשר בשנה שעברה היא הודחה כבר בסיבוב הראשון. הניצחון יקפיץ את גלושקו למקום ה-83 בעולם, דירוג גבוה מזה של שחר פאר (88), והיא תהפוך שוב למחבט מספר 1 של ישראל.

גלושקו הגיעה להתמודדות מול פליפקנס כאנדרדוג ברור. הבלגית, שהגיעה בשנה שעברה לחצי גמר טורניר ווימבלדון, היתה אמורה לעלות לשלב הבא ואפילו בקלות. אלא שהיא נתקלה ביריבה עיקשת מישראל, שטסה מיד בפתיחה וסגרה את המערכה הראשונה תוך 38 דקות, עם 10 ווינרים נהדרים ושבירה אחת גורלית.

במערכה השניה פליפקנס חזרה, שברה פעמיים את ההגשות של גלושקו ואיזנה עם 3:6. הסט המכריע היה סוג של נדנדה. גלושקו ופליפקנס שברו בזו אחר זו והמשחק התנהל בצורה שקולה. גלושקו כבר הבינה בשלב זה שהכל אפשרי, ואחרי שיוויון 4:4 היא גם השיגה את השבירה החשובה ביותר במשחק. גם בנקודות האחרונות במשחק הישראלית לא איבדה ריכוז והניפה ידיים באוויר עם 4:6 נהדר.

אפשר לומר שגלושקו עשתה את שלה בפריז, אבל אין סיכוי שהניצחון היום לא נתן לה תיאבון לעוד. כדי להעפיל לשמינית הגמר ולרשום הישג בגראנד סלאם (אחרי שהגיעה ב-2013 לסיבוב השלישי בארה"ב), גלושקו תצטרך לעבור עוד משוכה קשה. שרה אראני (איטליה, 11 בעולם) היא היריבה הבאה שלה, אחרי שניצחה את דינה פיצנמאייר (גרמניה, 90). על החימר אראני היא לא סתם יריבה, אלא אחת שיכולה להגיע עד הסוף. ב-2012 היא נעצרה רק בגמר, ובשנה שעברה הגיעה לחצי הגמר.

"היה משחק קשה מאוד מול יריבה מנוסה וחזקה מהטופ העולמי", אמרה גלושקו בסיום, "אני שמחה על הניצחון ועל הדרך שבה שיחקתי. שאבתי ביטחון רב והמון מוטיבציה מהקהל הישראלי שהיה במגרש ונתן לי כוח ותמיכה שגם עזרה לי לצאת מפיגור. עברתי תקופה ארוכה של עבודה אינטנסיבית ואני כמובן רוצה להודות על כך לצוות האימון שלי שתומך בי כל הזמן - אסף אינגבר, עודד טייג ויורם מנחם, לסיוע של איגוד הטניס וכמובן למאמן שנמצא לצידי בחודשיים האחרונים, ברונו אצ'גרה. אני מצפה כבר למשחק הבא ומקווה להמשיך ולהתקדם ממשחק למשחק".

שחר פאר, שתרד כאמור למקום השני בדירוג הישראלי, הודחה היום בסיבוב הראשון של טורניר הזוגות. פאר שיתפה פעולה עם דניאלה האנטוחובה, והשתיים הפסידו 6:3, 6:3 למדורגות 5 קארה בלאק (זימבבוואה) וסאניה מירזה (הודו).

גם יוני ארליך העפיל לשמינית גמר טורניר הזוגות
יממה לפני שהטורניר יצא לדרך, ארליך קיבל טלפון מהברזילאי מרסלו מלו (5 בעולם), בהצעה שיגיע להחליף את בן זוגו הפצוע, איוון דודיג. מלו הבטיח לישראלי שאם יגיע, הוא יודה לו על כך לאורך כל הקריירה, ובינתיים נראה שהוא לא הבטיח סתם. ארליך ומלו ניצחו היום את המדורגים 6, רוהאן בופאנה ההודי ואייסאם אל קרשי הפקיסטני בתוצאה 3:6, 4:6, ששלחה אותם לשמינית הגמר.

"אני שמח מאוד להיות פה. מלו ואני חברים טובים כבר שנים, ואחרי שדודיג נפצע, הוא מיד התקשר אלי לשאול אם אני רוצה לשחק", סיפר ארליך לאתר ערוץ הספורט, "כמובן שקפצתי על המציאה ואני פה. משחקים יפה מאוד ביחד ומקווה שיהיה לזה המשך כמה שיותר".