נדאל ריסק את מארי ועלה לגמר מול ג'וקוביץ'

רולאן גארוס: הספרדי נראה נהדר בדרך לתואר נוסף לאחר ששייט ב-3 מערכות בלבד מול הבריטי. הסרבי ניצח את גולביס ב-4 מערכות

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.14 - 18:54
נדאל. זה היה נראה כמו סיבוב ראשון (GETTYIMAGES)
נדאל. זה היה נראה כמו סיבוב ראשון (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

זה אמנם עדיין לא רגע השיא של אליפות צרפת הפתוחה, אבל כבר היום (שישי) צפינו בשעות מרתקות במיוחד על החימר בפאריס, כאשר חצאי גמר הגברים נערכו במגרש המרכזי על שם פיליפ שאטרייה. בקרב הראשון ניצח הפייבוריט, כאשר נובאק ג'וקוביץ' הסרבי המדורג 2 בעולם גבר 3:6, 3:6, 6:3, 3:6 על ארנסט גולביס (לטביה, 18) ועלה לגמר. הוא יפגוש את הפייבוריט לזכייה והמדורג 1 בעולם, רפאל נדאל הספרדי שפשוט ריסק את אנדי מארי (בריטניה, 4) ב-3 מערכות מהירות.

 • ג'ודו, טניס, כדוריד וספורט מוטורי. הכל בעולם המיוחד
 • רפאל נדאל (ספרד, 1) - אנדי מארי (בריטניה, 7) 3:6, 2:6, 1:6
  1:65 - זה המאזן המופרע של השור ממיוארקה ברולאן גארוס, אחרי 8 זכיות (כולל 4 רצופות) - וגם כשכל הלחץ היה עליו גם הפעם - ששום דבר לא השתנה תחת השמש הקופחת. אלוף ווימבלדון לא נראה חד בטורניר הנוכחי (ניצח את פיליפ קולשרייבר וגאל מונפיס רק ב-5 מערכות), והפעם זה היה לו לרועץ עם הפסד מביך, חסר תחרותיות בחצי הגמר.

  המאזן בין השניים עומד על 5:15 לזכות הספרדי, שניצח את הבריטי רק לפני כשבועיים ברבע גמר טורניר רומא. כולם חשבו שהמשחק הזה ילך ל-5 מערכות, אבל מארי הפתיע בחולשתו מול עוצמתו של הספרדי. המערכה הארוכה ביותר במשחק היתה האחרונה והיא הסתיימה תוך 35 דקות.

  מהלך המשחק:
  זה היה מהיר מאוד. המערכה הראשונה נפתחה עם שבירה ראשונה, נדאל עלה ל-0:3 קליל. מכאן הדרך לניצחון במערכה היתה פשוטה מאוד, 3:6 לספרדי ו-0:1 במערכות. הספרדי המשיך לדרוס את מארי. נדאל שבר במשחקון השלישי והמשיך לשמור על משחקוני ההגשה שלו. בסיום הוא שבר שנית ועלה ל-2:6 ו-0:2 במערכות תוך 65 דקות בלבד. עוד 35 דקות עברו והספרדי פשוט ברח הביתה עם 1:6 בתום המערכה השלישית ו-0:3 קל, חלק ומביך עבור מארי.

  נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 2) - ארנסט גולביס (לטביה, 18)
  אחרי שלושה משחקונים של גישושים, גולביס השיג שתי אפשרויות שבירה ראשונות, אלא שהגשות טובות של ג'וקוביץ' סייעו לו לצאת מהבוץ ולאזן ל-2:2. אחת הקלישאות הכי שחוקות בכדורגל אומרת ש"מי שלא כובש, סופג" - וזה בדיוק מה שקרה ללטבי, שנשבר משחקון אחד בלבד אחרי שלא הצליח לשבור בעצמו. נולה עוד הצליח לשבור במצב של 3:5 וסיים את המערכה עם נקודה נהדרת בדרך ל-3:6 ו-0:1.

  המערכה הבאה היתה צמודה עד שהשניים הגיעו למצב של 3:4. שגיאה כופלה של הלטבי בדיוק ברגע המכריע נתנה לג'וקוביץ' 3:5 בדרך לניצחון 3:6 במערכה השנייה.

  במערכה השלישית גולביס הבין שהסכין מונחת על הצוואר והגיע לשתי נקודות שבירה במשחקון השישי ביתרון 2:3, אך נולה הצליח לחזור מהקבר והישווה את המשחקונים. גולביס סירב להכנע, ניצל שלוש נקודות שבירה בהמשך ועלה ל-3:5 בדרך ל-3:6 ו-2:1 במערכות.

  למערכה הרביעית, ג'וקוביץ' עלה עם רעל בעיניים, שבר כבר במשחקון השני ועלה ל-0:2, אבל גולפיס שבר בחזרה והישווה ל-2:2. גולביס עוד יכול היה לשמור על העסק צמוד אבל קרס בסיום, נולה שבר ועלה ל-3:5 בדרך ל-3:6 קליל ו-1:3 במערכות.